Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / 17 lat to jedna chwilka?

17 lat to jedna chwilka?

06 LIP 2023

To czego nauczymy się w przedszkolu zostaje z nami przez całe życie.

W przedszkolu pracuje się od podstaw, ale my nie musieliśmy tego robić tworząc nową stronę internetową dla Sezamkowa. Mieliśmy już przecież ich logo, maskotkę i całe mnóstwo treści wypracowanych w przeciągu ostatnich 17 lat.
Tak to możliwe! Ich poprzednia strona WWW była wykonywana przez IntraCOM aż 17 lat temu! Można zrobić stronę na dziesięciolecia i to chyba nasza specjalność. Tak dobre strony WWW to tylko My.

stare a nowe sezamkowo - przedszkole katowice

Jak zapewne zauważyliście standardy tworzenia stron WWW w tym czasie trochę się zmieniły, więc przy nowej witrynie internetowej czekało nas mnóstwo pracy. Największe wyzwania to przeniesienie galerii wraz z wygenerowaniem nowej jakości miniaturek, posortowanie aktualności oraz ich synchronizacja ze zdjęciami. Trzeba tutaj podać, że samych wpisów w aktualnościach mają 1860 sztuk, a galerii zaledwie 2945 z niezliczoną ilością zdjęć. Mnóstwo pracy, ale wykonanej z sukcesem i zachowaniem indywidualnego stylu unikalnej strony www dla przedszkola.

Cofnijmy się jednak w czasie o 17 lat i zobaczcie, jak prezentowała się stara strona internetowa Przedszkola Artystycznego w Katowicach - Sezamkowo.

Stara strona przedszkola katowice - sezamkowo

intro flash do strony przedszkola

Podstrona sezamkowa

Niestety technologia flash (lub stety :-) ) wyszła już z użycia, dlatego wszelkie próby reanimacji i zastępowania animacji statycznymi elementami miały swoją granicę. Obsługa na telefonach 17 lat temu nie istniała, a dziś bez wersji mobilnej nie ma nowoczesnej strony WWW. Teraz podstawą jest projektowanie z myślą mobile first. Jednak musimy zauważyć, że w przypadku przedszkola prawie 70% odwiedzających korzysta z komputerów stacjonarnych. Zapewne galerie własnych pociech przyjemniej ogląda się na stacjonarce i … w pracy?

Trzeba podkreślić, że pomimo braku flasha nadal można ciekawie animować, dodawać ruchome obrazki nie będące dużym rozmiarowo filmem. Za pomocą pliku SVG tworzymy ruch a wykonane animacje to tylko 130kB, a przecież nie raz zwykłe zdjęcia w stronie są cięższe.

Teraz zapraszamy na nową stronę www.sezamkowo.pl 

Dlaczego przedszkole katowice - sezamkowo