Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Budżety obywatelskie - głosowanie on-line

Budżety obywatelskie - głosowanie on-line

16 LIS 2015
Budżet obywatelski UM Racibórz - głosowanie on-line
Budżety obywatelskie na stałe wchodzą do naszych miast i gmin. Dzięki nim mieszkańcy mają możliwość uczestniczenia w podejmowaniu decyzji odnośnie spraw dotyczących ich najbliższego otoczenia.
Spośród zgłoszonych projektów wybierają te, które ich zdaniem najlepiej będą służyć mieszkańcom ich dzielnicy i miasta. Zarówno zgłaszającym projekty społecznikom jak i lokalnym władzom zależy na jak największym zaangażowaniu mieszkańców, przekładającemu się na frekwencję. Najlepszym rozwiązaniem jest internet.

W IntraCOM.pl opracowaliśmy platformę do przeprowadzania głosowania za pomocą internetu. Mieszkańcy, bez konieczności wychodzenia z domu, mogą się zapoznać ze szczegółami każdego projektu oraz oddać swój głos. Głosowanie przeprowadzane jest zgodnie z przyjętym regulaminem. System do głosowania jest bardzo elastyczny, co umożliwia dostosowanie go do lokalnych potrzeb.

Obecnie przeprowadzamy głosowanie on-line dla Raciborza i Ciechanowa.

Głosujący są dopasowywani do odpowiednich stref na podstawie ulicy zameldowania. System również sprawdza czy są uprawnieni do głosowania (w zależności od przyjętego sposobu weryfikacji).

W aplikacji dostępne są również wyniki.

IntraCOM.pl zapewnia pełne wsparcie w trakcie przygotowań i przeprowadzania głosowania. Służymy też pomocą przy weryfikacji głosów i obliczaniu wyników.
Więcej informacji na temat znajdziej tutaj.