Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Czy istnieje pewny i bezpieczny hosting?

Czy istnieje pewny i bezpieczny hosting?

25 STY 2012

Po "kłopotach z dostępnością" jakie spotkały w ostatnim czasie rządowe witryny można mieć co do tego uzasadnione wątpliwości.

Bezpieczeństwo i nieprzerwana dostępność strony internetowej to absolutny priorytet każdego hostingu. Wykupując taką usługę chcą Państwo otrzymać pewność, że witryna została oddana w ręce specjalistów, którzy nie dopuszczą do jakichkolwiek nieprawidłowości w jej działaniu. Jednakże, jak dobitnie pokazały ostatnie wydarzenia, nie zawsze jest to możliwe.

Przeciążenia serwerów wywołane zbyt wielką ilością zapytań to bardzo popularny sposób "ataku" na witrynę internetową. Niestety nie ma przed nim idealnego zabezpieczenia. Można co prawda inwestować w coraz lepszy i wydajniejszy sprzęt, ale to niemal jak walka z wiatrakami. Na nawet największą tarczę znajdzie się odpowiednio ostry miecz. Specjalnie przygotowane skrypty pozwalają hakerom wykorzystać niemal nieograniczoną ilość komputerów w celu zablokowania danej strony www.

Nas także nie ominęły podobne zagrożenia. Na utrzymywaną na serwerach IntraCOM.pl witrynę Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego doszło do kilku ataków. Na szczęście wszystkie zakończyły się niepowodzeniem i serwis działał nieprzerwanie. Nie zwalnia nas to z obowiązku ciągłego rozwoju oraz stałych inwestycji w zaplecze techniczne, aby zapewnić najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo przechowywanych danych.