Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Czy strona placówki medycznej może wspierać jej "markę"...

Czy strona placówki medycznej może wspierać jej "markę"...

26 LIP 2023

Strona internetowa odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu marki w przestrzeni internetowej. Nie inaczej jest w przypadku placówek medycznych, zwłaszcza tych świadczących usługi komercyjne.

 Projekt dostępnej strony dla przychodni Zdrowa Huta

Projekt graficzny strony www wspierający markę

Identyfikacja wizualna to nieodłączny element budowania marki i jej sukcesu. Poprzez spójne, unikalne oraz dobrze przemyślane elementy wizualne marka może skutecznie przekazywać swoje wartości, budować rozpoznawalność i oddziaływać na emocje konsumentów, co przekłada się na wzrost lojalności, a w efekcie na wyniki finansowe.

 Dlatego projektując nową stronę internetową dla Przychodni Lekarskiej Zdrowa Huta, wykorzystaliśmy nie tylko kolory marki, ale także elementy graficzne występujące w logo. Poprzez to użytkownicy podświadomie zapamiętują logo, a tym samym podnosi się świadomość marki.

Sam atrakcyjny dizajn nie wystarczy, dlatego zadbaliśmy także o inne aspekty dobrej strony internetowej.

Użyteczność przede wszystkim

Podstawową rolą nowoczesnej strony internetowej placówki medycznej jest zapewnienie łatwego dostępu do informacji. Z tego względu wprowadziliśmy nową, przejrzystą strukturę witryny, która umożliwia szybkie znalezienie pożądanej informacji, np. godziny otwarcia przychodni czy też listy lekarzy. Dodatkowo strona główna zawiera odnośniki do wszystkich najważniejszych usług, dzięki czemu stała się centrum nawigacyjnym, a użytkownika od poszukiwanej informacji dzieli tylko jedno kliknięcie!

Elementy strony głownej

Warto również podkreślić, że nowa strona przychodni jest w pełni responsywna, co oznacza, że można z niej wygodnie korzystać zarówno na komputerze, jak i na smartfonie czy też tablecie. Oczywiście, responsywność to jeden z ważnych aspektów standardu WCAG, co jeszcze do nich należy?

Dlaczego strona przychodni powinna być dostępna cyfrowo?

Dostępność strony internetowej jest niezwykle ważna w przypadku stron medycznych. Łatwy dostęp do informacji wszystkich grup pacjentów z niepełnosprawnościami jest kluczowy dla ich zdrowia. Wyobraź sobie, że nie słyszysz, a jedyną oferowaną formą kontaktu z przychodnią jest rozmowa telefoniczna… To tylko jeden z przykładów utrudnień z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnością, a przecież one również mają prawo do ochrony swojego zdrowia czy uzyskania pomocy medycznej. Jeżeli masz czasowo utrudniony sposób poruszania ręką ze względu na jej złamanie, to znacznie łatwiej można operować jednym przyciskiem na klawiaturze niż poruszać myszką.

Strona, do której obsługi nie potrzebujesz myszki

Wykonaliśmy stronę, która jest w pełni obsługiwalna z klawiatury, a także - dzięki zastosowaniu odpowiedniej struktury i oznaczeń - zrozumiałą dla czytników ekranowych.

Każdy element strony, włącznie z menu nawigacyjnym, formularzami czy treściami, został odpowiednio opisany i oznaczony, aby czytniki ekranowe mogły poprawnie odczytać treść i przekazać ją np. osobie niewidomej.

Czytelna i zrozumiała

Innymi wymogami standardu WCAG jest zapewnienie odpowiedniego kontrastu między treścią a tłem strony. Dodatkowo przewidzieliśmy również funkcjonalności umożliwiające użytkownikowi samodzielne dostosowanie wielkości czcionki czy odstępów między wierszami tak, aby odczytywanie informacji było maksymalnie proste.

Co więcej, treści umieszczone na stronie w dużej części pozbawione są medycznego żargonu, a dla osób ze specjalnymi potrzebami najważniejsze informacje opisano w “Tekście łatwym do czytania” - ETR.

A czy Twoja przychodnia (NZOZ) jest dostępna cyfrowo?

Jeśli tak - świetna robota, cieszymy się, że dbasz o komfort pacjentów, również tych ze specjalnymi potrzebami.

Jeśli nie… zapraszamy do kontaktu - stworzymy dla Ciebie stronę internetową, która nie tylko spełni standard WCAG, ale także zachęci pacjentów do skorzystania z usług Twojej placówki.

Zamowienie e-recepty - dostępność cyfrowa