Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / GRAPHICUS INTRACOMUS

GRAPHICUS INTRACOMUS

06 WRZ 2013

GRAPHICUS INTRACOMUS, potocznie zwany Grafikami, to gatunek endemiczny zajmujący wąskie środowiska Photoshopa i Corela. Jego przedstawiciele najczęściej wybierają stanowiska jasne z rozproszonym oświetleniem.

Głównym zajęciem Grafików jest nieustanna obserwacja otaczającego ich środowiska w celu wyłapania wszelkich niuansów i zmian kolorystycznych oraz zaburzeń proporcji, które mogłyby świadczyć o niebezpieczeństwie skutkującym odrzuceniem projektu, a poprzez to negatywnie wpłynąć na ich trudno osiągalną artystyczną homeostazę.

Graficy cechują się niezwykłą zdolnością zastygania w bezruchu i wpatrywania się w jeden punkt – powoduje to spowolnienie ich podstawowych funkcji życiowych oraz częste popadanie w stan stuporu. Zazwyczaj jedynym przejawem kontaktu z rzeczywistością jest mechaniczne poruszanie kciukiem i palcem wskazującym prawej ręki. W takim stanie potrafią przetrwać bez pokarmu i wody przez dłuższy czas.

Graficy przejawiają tendencję do zachowań maniakalno-depresyjnych, objawiających się atakami niepohamowanego śmiechu i nieuzasadnionej radości lub też stanami obniżenia nastroju i wycofania z kontaktów społecznych.

Jest to gatunek bardzo skomplikowany psychicznie, jednak pozostający w symbiozie z innymi gatunkami z rodzaju Informatyków. Nieprowokowani Graficy nie stanowią zagrożenia dla otoczenia, jednak w sytuacjach skrajnej presji czasu i amoku pracy twórczej mogą obrzucać wroga niecenzuralnymi wyrażeniami. W ekosystemie szczególnie przydatni przy tworzeniu produktów pochodzenia graficznego typu: akcydensy, wizytówki, ulotki, loga, prakaty etc.(przykłady poniżej)

(czytała Barbara KRYSTYNA IntraCOMówna ;) )