Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Instrukcja obsługi uwierzytelniania dwuskładnikowego

Instrukcja obsługi uwierzytelniania dwuskładnikowego

21 LIS 2023

2 składnikowe logowanie do InCRM

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Po uruchomieniu przez administratorów IntraCOM.pl uwierzytelniania dwuskładnikowego, w Waszym panelu logowania do systemu InCMS pojawi się nowe, trzecie pole, w które należy wpisać kod z aplikacji Google Authenticator.

Uwierzytelnianie przy użyciu aplikacji Google Authenticator

Aplikacja Google Authenticator dostępna jest zarówno na urządzenia mobilne z systemem Android, jak i iOS. Dlaczego warto wybrać aplikację do uwierzytelniania dwuskładnikowego?

  • aplikacja dostępna bezpłatnie w Sklep Play i App Store;
  • wygodna forma weryfikacji, ponieważ telefon mamy zawsze przy sobie;
  • nie wymaga zakładania konta użytkownika;

Jeśli nigdy nie korzystałeś z aplikacji Google Authenticator przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję korzystania z aplikacji.

Integracja Google Authenticator z InCMSem

Proces instalacji jest bardzo prosty: otwieramy aplikację Sklepu Play lub App Store, wpisujemy nazwę “Google Authenticator” i instalujemy aplikację. Po zainstalowaniu otwieramy ją i przechodzimy przez instruktaż powitalny. Aplikację możemy połączyć ze swoim kontem Google lub używać jej bez logowania. 

instrukcja dodania uwierzytelniania dwuskładnikowego

Aby generować kody uwierzytelniania dla InCMS, wybierz opcję “Dodaj kod” a następnie “Zeskanuj kod QR”. Teraz na komputerze wejdź na Twój profil w panelu InCMS (kliknij na kółeczko z awatarem w lewym górnym rogu) i wybierz zakładkę “Uwierzytelnianie dwuskładnikowe”. Zeskanuj znajdujący się tam kod QR przy pomocy aplikacji Google Authenticator. Gotowe! Automatycznie skonfigurowaliśmy Twojego InCMSa z aplikacją. Nie było to aż takie trudne, prawda?

 drugi składnik logowania w InCMS

Jak korzystać z Google Authenticator

Po prawidłowej konfiguracji w aplikacji pojawi się nazwa Twojej strony internetowej i generowany, co 30 sekund kod weryfikacyjny. Kod jest ważny około 60 sekund, dlatego nie zwlekaj z jego przepisywaniem.

Po co to całe uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

O zasadności stosowania logowania dwuskładnikowego pisaliśmy w tym artykule. Jeśli jeszcze go nie czytałeś, sprawdź koniecznie.