Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / IntraCOM.pl na konferencji "Dostępność Polska 2014"

IntraCOM.pl na konferencji "Dostępność Polska 2014"

09 PAŹ 2014

„Dostępność Polska 2014 – wymogi dostosowania serwisów internetowych instytucji publicznych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością”, pod takim hasłem 17 września br. w Centrum Konferencyjnym Muranów w Warszawie odbyła się konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, w której mieliśmy zaszczyt wziąć udział.

Biorąc pod uwagę profil działalności IntraCOM.pl oraz wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu serwiów internetowych dla Administracji Publicznej, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zaprosiło nas do przygotowania wystąpienia na temat tworzenia stron WWW, spełniających wymagania dostępności i przyjaznych dla osób z niepełnosprawnościami.

Nasza prezentacja miała za zadanie przybliżyć szczegóły współpracy wykonawcy i zamawiającego podczas budowania strony internetowej oraz przedstawić poszczególne etapy jej tworzenia. Pokazaliśmy na co zamawiający powinien zwrócić uwagę i czego wymagać od wykonawcy aby witryna była dostępna, a także jak w prosty sposób sprawdzić serwis pod kątem zgodności z normami WCAG 2.0 przy pomocy walidatorów stron internetowych.

Podczas konferencji mogliśmy zaprezentować się także na stoisku firmowym, gdzie wraz z Muzeum Historii Komputerów z Katowic, pokazywaliśmy rozwój sprzętu komputerowego oraz oprogramowania w kierunku coraz większej użyteczności dla osób niepełnosprawnych. Była to także okazja do zadawania pytań i udzielania odpowiedzi oraz do nawiązania kontaktu z innymi przedsiębiorstwami i instytucjami wspierającymi ideę dostępności. Mogliśmy także na żywo porozmawiać z przedstawicielami najbardziej zainteresowanymi poruszaną problematyką, czyli niepełnosprawnymi użytkownikami serwisów WWW, mającymi problem z poruszaniem się po tradycyjnie przygotowanych stronach.

To cenne doświadczenie z pewnością pomoże nam w lepszym rozumieniu kwestii dostępnosći serwisów WWW, co mamy nadzieję, przełoży się także na coraz lepszą jakość naszych produktów.

Poniżej prezentujemy Wam kilka zdjęć z konferencji.

Zespół IntraCOM.pl