Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Już jest InCMS 10.0

Już jest InCMS 10.0

20 LIP 2022

Z dumą i przyjemnością prezentujemy najnowszą wersję autorskiego systemu zarządzania treścią serwisów internetowych InCMS 10.0!
Zobacz dlaczego warto zaktualizować Twój obecny system i sprawdź, które z nowych rozwiązań będą dla Ciebie najbardziej użyteczne.

System zarządzania treścią InCMS 10.0

Na początek informacje techniczne InCMS

Logo InCMS 10.0Pewnie zastanawiasz się jakie wymagania musi spełnić Twój obecny system zarządzania treścią, aby bezproblemowo zaktualizować CMS do najnowszej wersji?

Po pierwsze najlepiej mieć już wdrożony system InCMS 9 lub InCMS 8. Jednak dla starszych wersji InCMS 7.4 też to będzie możliwe, lecz większym nakładem pracy.

Po drugie zalecana, minimalna wersja PHP na serwerze to 7.4. Oczywiście Klienci hostowani na serwerach dostarczanych przez IntraCOM.pl mają zaktualizowane wersje PHP do najnowszych, ale wśród Klientów utrzymywanych na serwerach zewnętrznych zdarzają się jeszcze niższe wersje, oni więc nie będą mogli skorzystać z aktualizacji InCMS do wersji 10.0

Co nowego w systemie zarządzania treścią

Czy zdarzyło Ci się pomimo wielu wbudowanych zabezpieczeń przez przypadek usunąć potrzebną treść, a może jednak kierownik chce odzyskać to, co kazał wcześniej usunąć? Jeśli tak, pewnie pamiętasz ile zachodu wymagało jej odzyskanie. W nowym systemie zarządzania treścią InCMS 10.0 nie będzie to najmniejszym problemem. Wprowadzony został dodatkowy mechanizm „Kosza” do każdego modułu, łącznie z modułami dynamicznymi oraz podstawową strukturą witryny. Usuwana treść, tak jak w poprzednich wersjach wymaga zatwierdzenia usunięcia, ale nie jest permanentnie kasowana lecz trafia do bufora w koszu. Jeżeli zaistnieje konieczność przywrócenia tej treści to w InCMS 10.0 można to zrobić za pomocą trzech kliknięć.

Oczywiście dalej istnieje możliwość permanentnego usunięcia treści, ale dopiero po zatwierdzeniu jej usunięcia z kosza.
W celach podniesienia bezpieczeństwa zadbaliśmy o to, aby treści przeniesione do kosza nie podlegały indeksowaniu oraz aby nie można ich było wywołać bezpośrednio z przeglądarki internetowej. 

Zmiany w wyglądzie interfejsu

Jedną z najbardziej widocznych zmian jest nowy motyw główny z dominującym kolorem bordowym. Oprócz tego pojawił się motyw “Sygna-lista”, który zawiera barwy zielone i niebieskie.
Zwiększyliśmy znacząco obszar roboczy. Dzięki temu wygodniej będzie Ci korzystać z wszystkich funkcji systemu zarządzania treścią strony WWW. Zmieniliśmy lokalizację wyszukiwarki w poszczególnych modułach systemu oraz rozszerzyliśmy jej funkcjonalność o nowe opcje przeszukiwania. W InCMS 10.0 wyszukiwarka znajduje się z lewej, górnej strony panelu.

Uprościliśmy dodawanie nowych rekordów poprzez wizualne zmniejszenie ilości dostępnych opcji. Zamiast 4 przycisków - teraz widoczny jest tylko jeden, a reszta funkcjonalności (rzadziej wykorzystywanych przez redaktorów) dostępna jest po rozwinięciu. 

Wygodnie zarządzaj uprawnieniami

Niezależnie od wdrożonej wersji panelu InCMS (Standard, Medium, Corporate lub CorporateBIP) w nowym InCMS 10.0 dla wszystkich dostępne są 3 poziomy kont:

  • Administrator - nieograniczony dostęp do wszystkich funkcjonalności.
  • Redaktor - uprawnienia do publikacji i edycji, brak uprawnień do usuwania i dodawania kategorii (z możliwością przyznania dodatkowych uprawnień usuwania w poszczególnych modułach).
  • Autor - widzi własne rekordy, ma możliwość tworzenia i edycji, ale brak uprawnień do bezpośredniej publikacji. Wpisy autora musi zatwierdzać Redaktor lub Administrator.

Oczywiście, podobnie jak w poprzednich wersjach InCMS, można również ograniczyć uprawnienia Redaktora i Autora np. do wybranych kategorii w ramach struktury portalu lub struktury artykułów. Zachowana została również funkcjonalność dostępu do plików do pobrania publikowanych tylko przez poszczególnych userów.

Bezpieczeństwo systemu zarządzania treścią

Tak jak to jest z każdym nowym rozwiązaniem tak i najnowsza wersja systemu InCMS ma nowe mechanizmy podnoszące bezpieczeństwo publikacji i uwiarygodniania dostępu. O tym temacie jednak się nie rozpisujemy bo jest to … tajne przez poufne.

bezpieczeństwo systemu zarządzania treścią

Jak zdobyć InCMS 10.0

Jeśli Twoja firma lub jednostka korzysta z nadzoru autorskiego pogwarancyjnego lub też z przedłużonej gwarancji, aktualizację do najnowszej wersji systemu wykonamy w ramach tej umowy. Aktualizacje dla kolejnych klientów będą wykonywane sukcesywnie do końca tego roku.

Jeżeli w Twojej firmie nie ma takich umów, to nic straconego!
Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy chętnie przedstawią naszą ofertę na aktualizację systemu zarządzania treścią do najnowszej wersji InCMS 10.0.