Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Kolejne odsłony - strona dla gminy zgodna z WCAG 2.1

Kolejne odsłony - strona dla gminy zgodna z WCAG 2.1

16 MAR 2022

Zapraszamy do zapoznania się z drugą odsłoną portalu Urzędu Gminy w Konopiskach w wykonaniu Agencji Interaktywnej IntraCOM.pl

Nowa strona dla Urzędu Gminy Konopiska została stworzona w celu dostosowania się do wymagań standardu WCAG 2.1 wpisanego w ustawę z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oczywistym jest również, że znacznie bardziej została zoptymalizowana do potrzeb użytkowników mobilnych.

Projekt dla Gminy Konopiska jest przykładem przejrzystej, a zarazem funkcjonalnej strony WWW urzędu gminy.
Szablon graficzny nawiązuje kolorystycznie do herbu gminy, przekazuje informacje za pomocą dedykowanych grafik ułatwiających nawigację, oraz wykorzystuje większą ilość zdjęć o dobrej jakości. 
W ramach analizy statystyk  dotychczasowych odwiedzin oraz współpracy z działem promocji gminy wyodrębnione zostały trzy sektory informacyjne i komunikacyjne:

  • strefa mieszkańca
  • strefa biznesu
  • strefa relaksu 

Rezygnacja z dotychczasowej struktury witryny, do której mieszkańcy gminy już przywykli, jest pewną rewolucją ale zaledwie po tygodniu działania nowej strony internetowej gminy obserwujemy, że zmniejszyła się ilość przypadkowych kliknięć oraz poszukiwania informacji w ciemno. Oprócz stick menu, doskonałym uzupełnieniem systemu nawigacji jest opracowana przez IntraCOM.pl wyszukiwarka treści, która oprócz zasobów podstawowych zaczytuje wszelkie treści dodawane do strony w postaci dostępnych załączników.

W wielu realizacjach zalecamy naszym Klientom urzędowym zachowanie archiwalnych wersji stron jeżeli nie zdecydują się na przeniesienie i dostosowanie do WCAG 2.1 wszystkich poprzednich aktualności. Tak było i w Gminie Konopiska. Pomogliśmy im przenieść dotychczasową witrynę do archiwum. Dla celów bezpieczeństwa utworzona została poddomena archiwum. Tutaj dostępne są wszystkie poprzednie aktualności, tworząc kronikę wydarzeń w gminie.

Poznaj nową stronę dla Urzędu Gminy Konopiska:

Gmina Konopiska - nowa strona dla gminy

www.konopiska.pl

Podstrony w nowej witrynie gminy konopiska