Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Konferencja Dostępność Polska 2014

Konferencja Dostępność Polska 2014

26 SIE 2014
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji organizuje konferencję dotyczącą wymogów serwisów internetowych instytucji publicznych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, na którą zostaliśmy zaproszeni jako firma specjalizująca się w tworzeniu dostępnych stron www.

W programie między innymi wykład naszych specjalistów pt. Aktywna współpraca z wykonawcą podczas tworzenia dostępnego serwisu www. Zapraszamy również na stoisko IntraCOM.pl współtworzone ze Śląskim Muzeum Komputerów z Katowic. Nasi eksperci z zakresu dostępności podzielą się swoją wiedzą z uczestnikami konferencji. Dla odważnych przewidujemy konkurs. Szczegóły rywalizacji zdradzimy dopiero na samym wydarzeniu.

Pełny program Konferencji dostępny w pliku do pobrania na dole strony.

Poniżej przekazujemy oficjalne zaproszenie od organizatorów.


Szanowni Państwo,

 

W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji chciałabym serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konferencji pt. „Dostępność Polska 2014 - wymogi dostosowania serwisów internetowych instytucji publicznych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością”.

Honorowym patronatem konferencję objęli Minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski oraz Lider Cyfryzacji Włodzimierz Marciński.

Konferencja jest podsumowaniem dwuletniego projektu Stowarzyszenia pt.„Wsparcie osób niepełnosprawnych w swobodnym dostępie do informacji i usług zamieszczonych w Internecie II”. W konferencji wezmą udział polscy i międzynarodowi eksperci, przedstawiciele ministerstw oraz instytucji rządowych, a także specjaliści ds. dostępności i przedstawiciele instytucji, które już wdrożyły dostępność zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności.

Konferencja odbędzie się 17 września br. o godz. 10:00 w Centrum Konferencyjnym Muranów w Warszawie przy ul. Anielewicza 6. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.integracja.org/dostepnosc-polska/. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 września 2014 roku.

W razie pytań prosimy o kontakt drogą mailową na adres: adres e-mail

 

Z nadzieją na spotkanie podczas konferencji.

 

Agnieszka Maliszewska

Koordynator Projektu