Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Nowa strona Wyższego Urzędu Górniczego

Nowa strona Wyższego Urzędu Górniczego

23 STY 2015
 

Ruszyła nowa strona Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Witryna internetowa przygotowana została zgodnie z obowiązującymi Krajowymi Ramami Interoperacyjności i jest w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Pomimo zachowania dotychczasowej identyfikacji wizualnej WUG, strona została wyraźnie odświeżona pod względem graficznym i dostosowana do obowiązujących obecnie w sieci standardów.

Głównym elementem strony głównej jest duży nagłówek z przewijanym slajderem służącym do publikacji najważniejszych wydarzeń. Lewa kolumna przeznaczona została na listę bannerów, prowadzących do często odwiedzanych części serwisu. Duże ikony, prosta grafika oraz pełnotekstowa wyszukiwarka pozwalają na szybką nawigację i łatwe poruszanie się po serwisie. Wersja kontrastowa, a także odpowiedni sposób formatowania tekstów pozwalają na bezproblemowe korzystanie z witryny osobom z dysfunkcjami. Zdefiniowany układ styli umożliwia edytowanie treści przez wielu redaktorów z zachowaniem jednolitego wyglądu strony oraz zasad dostępności.

Nowy serwis internetowy WUG jest responsywny, zatem przygotowany został z myśla o użytkownicach korzystających z różnych urządzeń mobilnych. Nowoczesne rozwiązania oraz wizualna prostota nowej witryny WUG sprawiają, że serwis jest funkcjonalny i przyjazny użytkownikowi.

Zapraszamy na www.wug.gov.pl do zapoznania się z nasza najnowszą realizacją!