Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Nowa strona dla gazety lokalnej

Nowa strona dla gazety lokalnej

07 KWI 2022

Koncepcja lokalnej gazety INTERNETOWEJ

Przychodzący do Agencji Interaktywnej IntraCOM.pl nasi partnerzy mają swoją podstawową wizję na serwis internetowy. My, projektując rozwiązania webowe od ponad 16 lat wiemy, że nie jest to nawet pierwszy krok na drodze do pełnej koncepcji, jedynie zaczątek całego przedsięwzięcia, a co dopiero gotowa witryna. Owszem, nie możemy nawet zacząć, jeżeli Klient nie wie czego oczekuje. Te wszystkie jego oczekiwania muszą przejść przez ogień naszej krytyki oraz zostać ostatecznie zweryfikowane uszczegóławiającymi pytaniami zadawanymi przez naszych konsultantów.

Wstępna wizja Klienta jest solidną podstawą do rozpoczęcia rzeczywistych rozmów projektowych.

Omawiając serwis wKatowicach.eu pojawiło się naprawdę wiele pomysłów, które w wielu przypadkach ostatecznie możecie Państwo przeglądać na żywo w już działającej stronie internetowej.

identyfikacja kolorystyczna wprowadzona do serwisu

Wypracowane założenia wstępne internetowej gazety dla mieszkańców Katowic:

 • identyfikacja kolorystyczna działu, w którym znajduje się użytkownik,
 • zaangażowanie mieszkańców w redakcję i rozwój gazety poprzez interaktywne rozwiązania, np.: galerie zdjęć czy wydarzeń,
 • rozbudowane kalendarium wydarzeń stanowiące centralny punkt informacji kulturalnej,
 • system powiązanych tematycznie aktualności zarówno ręczny jak i automatyczny,
 • niezbędnik mieszkańca prezentujący najważniejsze lokalne sprawy od działań urzędu miasta po stan powietrza w mieście,
 • pliki video lub animacje, które czasem pojawiają się zamiast miniaturki aktualności - to też nie jest przypadkowe rozwiązanie …

Te wymienione jak i dziesiątki innych pomysłów, zagadnień i problemów zostało wspólnie omówione, poddanie krytyce, ocenione oraz jeszcze raz spisane. W ten sposób zostały stworzone założenia jak również ukształtowała się podstawowa struktura informacyjna serwisu, gazety internetowej dla mieszkańców Katowic. Wszystkie te czynności pozwoliły na uzyskanie pełnego obrazu nowego serwisu wKatowicach.eu i otworzyły drzwi do kolejnego etapu jakim są prace graficzne, programistyczne oraz redaktorskie.

Projekt strony dla gazety internetowej

Kompleksowa realizacja strony internetowej gazety

Posiadając już wszystkie niezbędne informacje w temacie koncepcji, wspólnie z całym zespołem projektowym, podjęliśmy się opracowania serwisu internetowego wKatowicach.eu  Przyjmując takie zlecenie, które w założeniu ma kompleksową realizację, staramy się nie obciążać naszego Partnera kwestiami technicznymi, a jedynie dostarczać mu już gotowe wyniki poszczególnych etapów pracy.

Etap projektowy to m.in.:

 • uruchomienie środowiska deweloperskiego oraz testowego,
 • opracowanie projektów graficznych na postawie wcześniejszych ustaleń,
 • wdrożenie podstawowej struktury informacyjnej,
 • zaprogramowanie wszystkich niezbędnych funkcjonalności i zintegrowanie ich z systemem InCMS,
 • przeprowadzenie szkolenia redaktorskiego oraz wspólne uzupełnienie podstawowych treści serwisu internetowego ...

Projekt gazety lokalnej wkatowicach.eu

Kompleksowe wdrożenie serwisu internetowego, powierzone IntraCOM.pl, to bezproblemowe wdrożenie.

Czy widzieliście już nowy serwis wKatowicach.eu?

Po zakończeniu fazy projektowej przechodzimy do końcowej fazy testowania na serwerze produkcyjnym. W kolejnym kroku konfigurujemy serwer docelowy oraz uruchamiamy na nim wersję testową. Ta wersja poddawana jest kolejnym testom, wraz z testami penetracyjnymi oraz przeciążeniowymi. Na tym etapie Klient odbiera gotowy, sprawny serwis internetowy i przejmuje pełne zarządzanie. Redaktorzy potrafią już doskonale zarządzać systemem InCMS, a cały zespół naszego Klienta przygotowany jest do działania. Czekamy na sygnał ... klikamy "jeden przycisk"  i ... witamy na witrynie internetowej wKatowicach.eu

projekt serwisu internetowego dla gazety internetowej

Portal wKatowicach.eu jako kompleksowa realizacja został uruchomiony w drugiej połowie stycznia 2022 roku. Wygenerował w tym czasie  zasięgi liczone w setkach tysięcy odbiorców, a jako dumni mieszkańcy Katowic sami przyznamy, że nasze kanały RSS zaczęły pokazywać wiele nowych, interesujących wiadomości do porannej kawy.

Mamy tym samym nadzieję, że i Państwu nasz nowy serwis wytworzony dla Katowickiej Agencji Wydawniczej przypadnie do gustu.

Projekty dla wkatowicach.eu