Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Nowa strona www przychodni medycznej grafiką stoi

Nowa strona www przychodni medycznej grafiką stoi

17 PAŹ 2023

Nowej strony internetowej Przychodni Vita Olesno nie pomylisz z żadną inną. Delikatne pastelowe kolory użyte w logo nadały ton całemu, nowemu projektowi graficznemu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą realizacją strony www dla przychodni. Mamy nadzieję, że pomimo niestandardowej szaty graficznej przypadnie Ci ona do gustu i odkryjesz w niej rozwiązania, które wykorzystamy na Twojej nowej stronie WWW.

 nowa strona internetowa przychodni

Spójność dizajnu

Jednym z kluczowych aspektów przesądzajacych o sukcesie projektu graficznego, jest jego spójność. Co kryje się za tym terminem? W przypadku dizajnu chodzi o to, żeby cała strona internetowa została utrzymana w tym samym stylu i każdy najdrobniejszy element pasował zarówno kolorystycznie jak i kształtem do wybranego motywu przewodniego.

 lekarz rodzinny, pediatra nowa strona www

Projekt graficzny strony NZOZ opiera się na nietypowym logo Vita Olesno, które posłużyło za inspirację do stworzenia palety kolorystycznej, a także określiło kształt elementów użytych w projekcie.

Kolorystyka strony WWW

Paleta kolorystyczna zdecydowanie nie jest typowa dla jednostki medycznej. Właśnie na tym polega urok nowej strony www przychodni. Dzięki przewadze ciepłych, pastelowych kolorów witryna już od pierwszej chwili wywołuje wrażenie przyjaznej. Delikatne barwy nie przytłaczają, a roztaczając wręcz aurę spokoju zachęcają do odszukania ważnych dla Pacjentów przychodni treści.

Personalizowane grafiki

Grafiki to jeden z najsilniejszych wyróżników naszego nowego projektu. Tworzone i wyszukiwane przez naszych grafików, są idealnie dopasowane zarówno do tematu danej podstrony, jak i do kolorystyki. 

 personalizacja grafik

Zachęcamy do przekonania się jak pięknie i spójnie prezentuje się nasza nowa realizacja.

Atrakcyjna i funkcjonalna strona www przychodni medycznej

Oprócz aspektów wizualnych nowa strona NZOZ spełnia wymagania użyteczności i standard WCAG 2.1. Poniżej przybliżyliśmy najciekawsze funkcjonalności.

Zamów e-receptę

Pacjenci zarejestrowani w Przychodni, którzy przyjmują leki stałe, mogą je zamawiać bez wychodzenia z domu! Koniec z czekaniem w kolejce czy dzwonieniem na rejestracje.  Wystarczy, że wypełnią prosty formularz na stronie internetowej, a numer e-recepty otrzymają na własny telefon. Proste, prawda?

Porady dla Pacjenta

Każdy z nas był u lekarza, jednak nie zawsze wiadomo czego spodziewać się podczas wizyty, ani tym bardziej jak się do niej przygotować. Dlatego też na nowej stronie internetowej Przychodni Vita Olesno znajdują się poradniki dla Pacjentów, które w prosty i zrozumiały sposób odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

Intuicyjna nawigacja

Nawigacja strony www to kluczowy element, który wpływa na jej użyteczność. W tym projekcie zastosowaliśmy menu górne i boczne, dzięki czemu szybko znajdziesz interesującą cię informację. Poprzez linki w treści użytkownik ma zapewnioną wielotorową nawigację i od razu przechodzi do pożądanej informacji, niezależnie od tego w jakiej części serwisu się znajduje.

poradniki na stronie NZOZ

Strona dostosowana do osób ze specjalnymi potrzebami

Nowa strona internetowa NZOZ Vita Olesno spełnia standard dostępności cyfrowej WCAG 2.1. Większość aspektów takich jak odpowiednie znaczniki czy opisy alternatywne są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Inne np. responsywność, odpowiedni współczynnik kontrastu czy też obsługa przy pomocy klawiatury, nie tylko zauważysz od razu, ale znacznie ułatwią korzystanie z serwisu, także osobom bez specjalnych potrzeb.

 Zależy ci na atrakcyjnej wizualnie stronie internetowej? A może masz już na nią pomysł? Dobre pomysły nie powinny czekać, dlatego opowiedz nam o nich już teraz.