Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Nowość, która podniesie bezpieczeństwo Twoich danych w stronie WWW i poczcie

Nowość, która podniesie bezpieczeństwo Twoich danych w stronie WWW i poczcie

14 LIS 2023

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z zagrożeń jakie czyhają na dane znajdujące się na Twojej poczcie elektronicznej i w systemie InCMS. Niestety metody szeroko rozumianych hakerów ciągle się rozwijają, dlatego aby zwiększyć ich bezpieczeństwo, wprowadzamy opcjonalny system uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Zadbaj o bezpieczeństwo danych (2FA)

Dotychczas unikalne, silne, długie i nie zapisane nigdzie hasło zabezpieczało w stopniu wystarczającym przed uzyskaniem dostępu do systemu przez osoby nieuprawnione. Obecnie, w dobie coraz lepszych algorytmów łamiących hasła, samo hasło to trochę za mało. Dlatego też wprowadziliśmy nową funkcjonalność do systemu InCMS oraz poczty e-mail podnoszącą bezpieczeństwo: uwierzytelnianie dwuskładnikowe

 logowanie 2 składnikowe

Na czym polega uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

Najprościej mówiąc uwierzytelnianie dwuskładnikowe to dwuetapowe logowanie się, które w naszym systemie obejmuje login użytkownika i hasło (etap 1) oraz kod uwierzytelniający (etap 2). 

Dla Waszej wygody proponujemy aplikację Google Authenticator*, ponieważ:

  • działa zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS
  • jest intuicyjna i prosta w użyciu
  • zajmuje mało pamięci urządzenia mobilnego

Obecnie przygotowujemy dokładną instrukcję korzystania z aplikacji i wkrótce zamieścimy ją na naszej stronie internetowej.

Uwierzytelnianie przez SMS lub e-mail

Oferujemy również możliwość uwierzytelniania poprzez kod wysyłany SMSem, jednak jest to rozwiązanie droższe, ze względu na koszty SMS, bardziej skomplikowany mechanizm oraz potrzebę zbierania numerów telefonów redaktorów i użytkowników poczty.

Jest również możliwość integracji z dodatkowym kontem e-mail, na który będą przesyłane kody uwierzytelniające.

Dlaczego warto wybrać uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

Wymagane prawnie w zakresie bezpieczeństwa

Ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej, nakłada na dostawcę poczty elektronicznej dla podmiotu publicznego, obowiązek wprowadzenia logowania wieloetapowego i przedstawienia oferty najpóźniej w ciągu 6 miesięcy od wejścia ustawy w życie (Art. 41). 

“Dostawca poczty elektronicznej dla podmiotu publicznego oferuje pocztę elektroniczną umożliwiającą stosowanie metod uwierzytelniania wieloskładnikowego.” (Art. 24.6.)

Większe bezpieczeństwo bo ...

Logowanie dwuskładnikowe zabezpiecza przed uzyskaniem dostępu przez osoby nieuprawnione. Nie wystarczy już, że haker złamie hasło użytkownika, ponieważ musi jeszcze uzyskać dostęp do kodu uwierzytelniającego, co stanowi spore utrudnienie.

Nie czekaj i zadbaj o bezpieczeństwo Twoich danych 

Aby uzyskać usługę uwierzytelniania dwuskładnikowego w poczcie elektronicznej lub systemie InCMS skontaktuj się ze swoim konsultantem lub zadzwoń pod numer +48 32 351 82 50.

*Inne aplikacje do uwierzytelniania 2FA:

  • andOTP,
  • Twilio Authy,
  • 2FA Authenticator,
  • FreeOTP,
  • Microsoft Authenticator,
  • Duo Mobile.