Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Nowy portal internetowy Urzedu Miasta Racibórz

Nowy portal internetowy Urzedu Miasta Racibórz

05 LIP 2016
 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową, uruchomioną kilkanaście dni temu realizacją - serwisem internetowym Urzędu Miasta Racibórz.

Nowa strona Urzedu Miasta Racibórz przygotowana została zgodnie z wiodącymi obecnie trendami w tworzeniu witryn internetowych. Projekt strony jest prosty i przejrzysty, opierający się na zdjeciach, ikonach i bannerach, dużej dobrze widocznej czcionce, przyjaznej dla użytkownika nawigacji oraz jasnemu podziałowi informacji umożliwiającemu szybkie dotarcie do najbardziej istotnych elementów witryny.

W porównaniu z poprzednim, nieco już przestarzałym serwisem WWW Raciborza, obecna strona zyskała wiele elementów wspomagajacych poruszanie się po niej nie tylko osobom sprawnym, ale także tym z niepełnosprawnościami dzięki dostosowaniu grafiki i treści do zasad WCAG 2.0. 

Portal internetowy UM Racibórz wyposażony został w mega drop down menu, które pozwala na szybki dostęp do najczęsniej poszukiwanych informacji bez konieczności zagłębiania się w strukturę strony. Duży przewijany slider umożliwia prezentowanie ważnych wydarzeń i aktualności. Linia przewijanych ikon oraz statyczne bannery w prosty sposób prowadzą do konkretnych, często odwiedzanych podstron. Ostatnio dodane aktualności oraz galerie zdjeć pokazują, że Urząd prowadzi wiele ciekawych akcji i ma bardzo wiele do zaoferowania mieszkańcom miasta, natomiast duża stopka zawiera wszystkie najistotniejsze dane teleadresowe i możliwe formy kontaktu z Urzędem oraz mapę dojazdu. 

Spośród wielu zaimplementowanych na stronie rozwiązań, takich jak Plan pracy Prezydenta, czy obszerne Kalendarium imprez. Na szczególną uwagę zasługuje Interaktywna Mapa Raciborza, czyli przewodnik po dostępnych w mieście usługach, najważniejszych miejscach i obiektach wartych zobaczenia. 

Interaktywna Mapa jest autorskim pomysłem IntraCOM.pl, który ma za zadanie w jasny i przyjazny graficznie sposób zaprezentować ofertę miasta. Mapa bazuje na kategoriach usług i przypisanych im ikonach rozmieszczonych na planie miasta wg współrzędnych geograficznych. Punkty na mapie można wyodrębniać wg kategorii, lub przeszukiwać za pomocą wyszukiwarki. Kliknięcie w wybrany punkt powoduje pojawienie się jego szczegółów (pełna nazwa, adres itd) jeżeli zostały one wcześniej wprowadzone. Całość jest oczywiście łatwo edytowalna z poziomu panelu administracyjnego InCMS. 

Warto wspomnieć także o równie pomocnej dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających miasto Bazie Informacji Praktycznych, czyli zestawieniu miejsc i usług na terenie Raciborza. Baza jest na bieżąco uzupełniana o nowe lokalizacje i posiada wyszukiwarkę ułatwiającą jej obsługę. Wszystkie miejsca są oczywiście pogrupowane wg odpowiednich kategorii, co także sprzyja szybkiemu ich przeszukiwaniu. Użytkownik może też liczyć na zlokalizowanie punktu na dwóch mapach – Interaktywnej Mapie Raciborza oraz w systemie ESIM (Elektroniczny System Informacji Miejskiej). 


Nowością na portalu jest też kartka z kalendarium wyświetlająca wydarzenia z aktualnego dnia. Dostępna jest ona zarówno na stronie głównej, jak również na podstronach w działach. 

Specjalnie dla miasta Racibórz przygotowana została także Baza Nieruchomości na wynajem, sprzedaż i pod dzierżawę. Moduł ten standardowo został wyposażony w wyszukiwarkę oraz lokalizację obiektu na mapie. 

Cały serwis dla Urzędu Miasta Racibórz przeszedł gruntowną przebudowę i wyposażony został w szereg narzędzi mających ułatwić pracę osób zatrudnionych w Urzędzie oraz przeglądanie strony użytkownikom korzystajacym z niej za pośrednictwem Internetu.

Czy udało nam się sprostać zadaniu? Mamy nadzieję że tak! Z resztą, oceńcie sami!

Zespół IntraCOM.pl