Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Odświeżony serwis internetowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

Odświeżony serwis internetowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

10 MAR 2015

Kolejną dużą realizacją, wykonania której podjęliśmy się z początkiem Nowego Roku, była przebudowa strony Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim współpracujemy od kilku lat, w przeciągu których wspólnie przygotowaliśmy, nadzorowaliśmy oraz rozwijaliśmy dotychczasową witrynę internetową.

W tym roku nadszedł czas na zmiany. ŚUW postanowił przebudować swój serwis WWW aby uczynić go bardziej nowoczesnym oraz funkcjonalnym. Największym wyzwaniem okazało się odpowiednie zaprojektowanie strony, która miała przybrać nową, uproszczoną formę z zachowaniem dotychczasowej zawartości merytorycznej.

Co zyskała strona Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego po przebudowie:

  • nowy layout z zastosowaniem dużych nagłówków oraz ikon
  • lepiej przemyślaną strukturę informacji
  • responsywność serwisu
  • dostosowanie wszytstkich elementów do WCAG 2.0
  • wersję tekstową oraz kontrastową
  • dodatkowe moduły wspomagające pracę ŚUW.

Odświeżona witryna już zdążyła zyskać uznanie w oczach pracowników Urzędu oraz jej użytkowników, którzy zwrócili szczególną uwagę na większą przejrzystość strony oraz łatwiejszą nawigację. Serwis z pewnością spełnia obecnie obowiązujące standardy i jest dobrym kanałem przekazu informacji szerokiej grupie odbiorców.

Mamy nadzieję, że nowa strona ŚUW będzie odpowiednią wizytówką zarówno dla Urzędu, jak i dla IntraCOM.pl, jako jej wykonawcy.

Zapraszamy do odwiedzenia witryny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.