Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Ogłoszenia komorników na stronach sądów

Ogłoszenia komorników na stronach sądów

22 LUT 2019
 

Czy wiecie, że każdy sąd ma obowiązek publikować ogłoszenia komornicze na własnej stronie internetowej? Dodatkową ciekawostką jest fakt, że większość stron sądów pełni jednocześnie funkcję Biuletynów Informacji Publicznej, czyli BIP. Każde ogłoszenie musi być więc wprowadzane w oparciu o podstawy prawne dotyczące informacji publicznej jak również spełniające pozostałe wymagania BIP, o których pisaliśmy już wcześniej. Treści te są dobrze opracowane i udostępniane zgodnie z obowiązującymi terminami.

Kto wprowadza ogłoszenia na stronę BIP Sądu?

Aby wprowadzić ogłoszenie na stronę BIP trzeba najpierw zostać redaktorem Biuletynu Informacji Publicznej. Jeżeli przy Sądzie Rejonowym działa wielu komorników, to staje się to problematyczne, ponieważ powołanie bardzo dużej grupy redaktorów może wprowadzić chaos do BIPu. Przecież to Prezes odpowiada za całość publikowanych treści na BIP, więc ....

Jak bezpiecznie powołać wielu redaktorów BIP?

Trzeba przede wszystkim korzystać z systemu zarządzania treścią InCMS do Biuletynu Informacji Publicznej. Następnie każdego Komornika powołać jako redaktora strony BIP i przypisać do grupy "KOMORNICY". W ten sposób każdy Komornik uzyskuje możliwość dodania samodzielnie własnego ogłoszenia, bez dostępu do jakichkolwiek innych funkcjonalności strony BIP, a dodatkowo bez dostępu do ogłoszeń innych komorników.

W zależności od zaawansowania funkcjonalności zakupionych w IntraCOM.pl, całość wpisu komornika na stronie BIP może być rozbudowana o system wyszukiwania połączony z autocompliterem lub też zarządzanymi kategoriami ogłoszeń komorniczych. Może być również uzupełniona o system automatycznego wygaszania ogłoszenia i przenoszenia go do archiwum.

Czy ogłoszenia komornicze może wprowadzać główny redaktor BIP?

Tak może. Ale jaki to ma sens?

Przecież, to nie redaktor BIP odpowiada za treści wytworzone w ogłoszeniu przez komorników! W dużych sądach rejonowych nie można sobie przecież wyobrazić aby to administrator strony BIP je wprowadzał, ponieważ trzeba by było utworzyć dodatkowy etat do takich działań. Informatyk, a może ktoś z działu organizacyjnego sądu? Oni mają już tak duży zakres zadań, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozostaje powierzenie wprowadzania ogłoszeń komorniczych dla samych komorników.

 Kto ma stronę BIP i ogłoszenia komornicze?

Podmiotów dla których Agencja Interaktywna z Katowic IntraCOM.pl wykonywała już strony BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) jest już tak dużo, że ciężko wszystkie zliczyć ale dla Sądów Rejonowych zrealizowaliśmy ostatnio strony internetowe BIP z ogłoszeniami komorniczymi:

  • Sąd Rejonowy w Jaworznie:

Sąd Rejonowy w Jaworznie ogłoszenia komornicze na BIP

  • Sąd Rejonowy w Pszczynie

 Ogłoszenia komoprnicze na stronie sądu rejonowego w pszczynie