Retro odsłona

13 GRU 2021

Koniecznie zaglądnijcie na stronę https://www.muzeumkomputerow.edu.pl/ gdzie zapoznacie się ze zrealizowaną przez nas "nową stroną WWW" :)

Strona Muzeum Historii Komputerow i Informatyki - proj. IntraCOM.pl

Czy na pewno jest ona nowa?

TAK - ta odsłona strony muzeum - jest w stylu RETRO :)

Na pewno nie umknęły Wam liczne grafiki i elementy nawiązujące do Windows 95 (a kto z Was pamięta 95-tkę?) a nawet DOS-a, czy też taśm perforowanych. Pewnie też zwróciliście uwagę na kultowego PAC-MANa goniący Inky-ego i Clyde-a (TAK - te duszki od zawsze miały imiona!). 

Zachęcamy do poszukania innych ukrytych na stronie retro-smaczków :) Szczególnie polecamy Waszej uwadze Blue Screen of Death! Jak już go znajdziecie podzielcie się z nami jak sobie z nim poradziliście? :-)

Blue Screen of Death na stronie internetowej MHKI

Pamiętajcie, retro nigdy się nie starzeje!

Kto z Was pamięta DOOMa - zagraj na stronie MHKI

Cała konstrukcja nowej strony Muzeum wprowadza nas w tamte czasy, ponieważ zarówno DOOM jak i pikselowa czcionka nawiązują do tych klimatów, które Ci starsi doskonale pamiętają.

Owszem, całość może być przygotowana jak retro, ale przecież nie można zapomnieć o RWD i użytkownikach mobilnych. Co prawda nie odkryją oni wszystkich smaczków nowego layoutu, ale... będą mieć komplet rzetelnych informacji przygotowanych przez kadrę muzeum. To oczywiście nie wszystko, ponieważ dla nauczycieli został opracowany system rezerwacji wycieczek a dla obsługi system ich weryfikacji i rozliczania.

Elementy wizualizacji strony internetowej Muzeum Historii Komputerow i Informatyki

IntraCOM.pl – tworzenie stron internetowych od wielu lat wspiera >Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.

Poprzednią odsłonę witryny przekazaliśmy im do użytkowania w 2014 roku! Upłynęło prawie 8 lat, czyli jak na internet niemal epoka :)
Wydaje się więc, że ich poprzednią stronę też powinniśmy potraktować jako retro i jako zabytek? 

Poprzednia strona MHKI

Trzeba przyznać, że przygotowując tę nową, retro odsłonę witryny internetowej, cały zespół IntraCOM.pl spisał się doskonale. Zajmując się na co dzień opracowywaniem autorskich systemów CRM dla firm oraz realizacją stron internetowych dla gmin i miast zgodnych z WCAG 2.1, musieliśmy tym razem zapomnieć o wielu zasadach związanych z dostępnością stron WWW i cofnąć się do zamierzchłych lat rozwoju Internetu oraz komputerów.

Zapraszamy Was na stronę https://www.muzeumkomputerow.edu.pl/ 
i nie zapomnijcie odszukać wszystkie ukryte smaczki nowej witryny dla muzeum.