Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Strona dla edukacji - konkurs językowy

Strona dla edukacji - konkurs językowy

03 CZE 2022

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej, a IntraCOM.pl opracował nową platformę do zarządzania konkursem oraz przygotował do niego nowoczesną, responsywną stronę WWW.

FOX - projekt graficzny dla edukacji

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych. Pierwsza edycja była prowadzona w roku 2016 a tak to jest, że narzędzia informatyczne się starzeją, firmy upadają i nie ma komu nadzorować oraz rozwijać prowadzonego przez lata projektu. Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe "Kaganek" w Bielsku-Białej zweryfikowało nasze umiejętności i powierzyło nam kompleksową przebudowę całego systemu zarządzania konkursem językowym wraz z odświeżeniem wizerunku. 

Prace rozpoczęliśmy od gruntownego rozpoznania działania mechanizmów poprzedniej platformy, która niestety na dzień jej przekazania była już bardzo mocno zdezaktualizowana, domena i hosting przestały działać a mieliśmy jedynie wgląd w offlinową wersję bazy danych, ponieważ firma obsługująca przestała istnieć. Dla naszego Klienta najważniejsze było zachowanie ciągłości funkcjonowania oraz pełne przeniesienie archiwalnych danych w systemie zarządzania konkursami. Przez te wszystkie lata ilość zgromadzonych informacji była bardzo duża, struktura ich gromadzenia przestarzała i nieprzemyślana w zakresie sortowania oraz prowadzenia działań analitycznych. Na tym polu nasi programiści rozpoczęli więc od wyekstrahowania prawidłowych sekwencji danych i sprawdzenia ich zgodności. Opracowaliśmy również nowy schemat systemu oraz przepływu informacji wraz z częścią analityczną. Po weryfikacji procesów z pełnym sukcesem przeprowadzony został import.

 W zakresie graficznym udało nam się jeszcze odszukać w Wayback Machine wygląd strony głównej, który jednak był tak przestarzały, że niewiele wniósł do nowej wersji witryny internetowej. Zaczynaliśmy więc praktycznie od zera. Po pierwsze musieliśmy zebrać oczekiwania w zakresie platformy, sposobów działania i komunikacji z Klientami. Jakim zaskoczeniem było to, że Stowarzyszenie nie miało nawet prawa do własnego logo. Logicznym następstwem tego było więc opracowanie nowego logotypu, który jest elementem przewodnim całej witryny.

Elementy identyfikacji

W ramach strony WWW dla edukacji zastosowaliśmy takie moduły systemu InCMS jak:

  • Korespondencja
  • Aktualności
  • Slajder z odliczaniem
  • Repozytorium plików
  • Formularze

Oczywiście całość spinana jest systemem obsługi konkursów językowych, jednak moduły tego rozwiązania objęte są tajemnicą i nie możemy zaprezentować pełni wewnętrznych funkcjonalności systemu.

Platforma wraz z całym systemem zarządzania sprawdziła się doskonale, ponieważ w tym roku konkurs został już przeprowadzony, a doskonałe oceny od użytkowników potwierdziły jakość naszej pracy.

Jeżeli planujesz swój e-biznes na wiele lat to zaufaj naszemu doświadczeniu i wieloletniej historii. Agencja Interaktywna IntraCOM.pl działa już od 2004 roku pomagając w stabilnym rozwoju biznesów internetowych i platform planowanych na długie lata funkcjonowania.

 

Konto szkoły w ramach platformy konkursu języka angielskiego

konto nauczyciela w platformie konkursu językowego

Konto nauczyciela w konkursie języka angielskiego

Strona dla edukacji - konkurs języka angielskiego FOX