Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Strona internetowa Szpitala też może być przyjazna dla użytkownika

Strona internetowa Szpitala też może być przyjazna dla użytkownika

12 PAŹ 2023

Tworzenie dostępnej cyfrowo strony internetowej szpitala to zadanie wymagające zarówno specjalistycznej wiedzy, jak i sporego nakładu pracy. Jeśli dodatkowo chcemy, żeby nowa strona internetowa dla szpitala prezentowała się atrakcyjnie i zawierała innowacyjne rozwiązania otrzymujemy nie lada wyzwanie. W IntraCOM.pl uwielbiamy wyzwania i z dumą prezentujemy Wam efekt końcowy.

 Nowa strona szpitala

Wyszukiwarka lekiem na całe zło

Na stronie szpitala szukamy zazwyczaj informacji o konkretnej poradni czy też o oddziale. Jednak jeśli szpital posiada ich wiele, znalezienie tej właściwej informacji zajmuje użytkownikowi sporo czasu. Stworzyliśmy więc przyjazną wyszukiwarkę oddziałów i poradni, która nie tylko umożliwia szybki dostęp do podstrony z informacjami o wyszukiwanej poradni, ale także wyświetla jej telefony kontaktowe oraz daje możliwość zlokalizowania jej na mapie szpitala.
Ważne jest, że wyszukiwarka działa w oparciu o autocompliter, który pomoże mniej zorientowanym użytkownikom, wyszukać prawidłową poradnię lub oddział. Dodatkowo powiązaliśmy wyszukiwarkę z zakresem kompetencji, a nie tylko nazwą oddziału, co dodatkowo podnosi jej funkcjonalność.

 Wyszukiwarka na stronie szpitala

Wyszukiwarka oddziałów szpitalnych oraz poradni znajduje się już na stronie głównej, jest jednak na tyle istotnym elementem użyteczności, że dodatkowo umieściliśmy ją w menu bocznym wszystkich podstron, tak aby była zawsze w zasięgu myszki użytkowników.

Przejrzysty cennik

We wstępnych badaniach i wywiadzie z pracownikami administracyjnymi szpitala przekazano nam, że oprócz informacji o świadczonych usługach, pacjenci bardzo często szukają ich cen. Zaproponowanym przez nas rozwiązaniem okazał się nowy przejrzysty cennik na bazie danych. Został on podzielony na poradnie i wyposażony w indywidualną wyszukiwarkę. Pozwala to na znalezienie konkretnej usługi oraz przejrzyste przekazanie ceny jej realizacji w ramach działań dodatkowo płatnych. 

 Wyszukiwarka cen usług szpitala

Interaktywna mapa Szpitala

Wykonaliśmy również podstawową, schematyczną, interaktywną mapę Szpitala w Oświęcimiu, umożliwiającą pacjentom ekspresowe zlokalizowanie poradni lub oddziału na rozległym terenie. Z nowej mapy szpitala można korzystać na dwa sposoby:

  • rozwijając listę budynków
  • klikając w budynek na mapie

w obu przypadkach efektem będzie rozwinięcie się listy poradni i oddziałów szpitalnych znajdujących się w danym budynku oraz podświetlenie na zielono wybranego budynku na mapie.

 mapa szpitala

Co więcej, na podstronie danej poradni również znajduje się mapa z zaznaczonym budynkiem, dzięki czemu użytkownik nie musi przechodzić do podstrony z mapą, aby znaleźć położenie budynku.

W przyszłości moduł ten mamy nadzieję rozbudować do w pełni interaktywnej mapy, z wyborem drogi dojścia, wskazaniem wejścia do budynku a nawet konkretnego pokoju. Oczywiście chcemy je wspomagać technologią NFC lokalizującymi użytkowników w poszczególnych budynkach szpitala.

Przemyślana architektura informacji

Ze względu na ogromną liczbę poradni, pracowni i oddziałów szpitalnych umieszczenie ich w jednej zakładce wprowadziłoby chaos informacyjny. Dlatego każdy rodzaj stanowi osobną kategorię w menu głównym. Informacje są nie tylko uporządkowane, ale także łatwiejsze do znalezienia. 

Pracownie na ikonach

Oprócz kategorii w menu głównym, informacje o poradniach specjalistycznych, pracowniach diagnostycznych i oddziałach szpitalnych umieściliśmy także na stronie głównej. Dlaczego? Po to, aby niezależnie od ścieżki jaką użytkownik porusza się na stronie, miał dostęp do najważniejszych informacji. Zastosowaliśmy w ten sposób jeden z ważniejszych aspektów użyteczności, czyli wielotorowość nawigacji.

Naprzeciw potrzebom Pacjentów

Wizyta w szpitalu budzi wiele wątpliwości. Dlatego też, aby zminimalizować niepewność oraz ułatwić przestrzeganie zaleceń po zakończeniu pobytu, na stronie internetowej szpitala znajdują się przyjazne poradniki dla pacjentów, m.in.

  • informacje o przyjęciu do szpitala
  • jak przygotować się do badania
  • zalecenia pielęgniarskie
  • zalecenia dietetyczne

a także dokumenty do pobrania i zbiór praw pacjenta.

Szpitalna strona www dostępna cyfrowo

Oczywiście wszystkie zaprojektowane elementy nowej strony internetowej szpitala stworzyliśmy z myślą o dostępności cyfrowej, która jest szczególnie istotna, jeśli chodzi o dostęp do informacji medycznych. 

Możemy z dumą powiedzieć, że nowa strona Powiatowego Szpitala w Oświęcimiu została zweryfikowana przez audytorów zewnętrznych z wynikiem pozytywnym. Mówiąc prościej, audyt potwierdził jej zgodność ze standardem WCAG. 

 Jak widzisz, nawet nasze wymagające projekty spełniają standard WCAG 2.1, dlatego jeśli potrzebujesz strony dostępnej cyfrowo dla szpitala lub jednostki medycznej zadzwoń do nas +48 32 351 82 50