Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Strona internetowa dla Apartamentu w Wiśle

Strona internetowa dla Apartamentu w Wiśle

05 LUT 2019

Jak stworzyć dobrą stronę internetową dla apartamentu na wynajem?

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest - zwrócić się do Agencji Interaktywnej IntraCOM.pl z Katowic, a oni już wszystko za Ciebie wykonają! To jednak nie byłaby cała prawda, ponieważ to na Twojej wiedzy i zaangażowaniu będzie opierało się późniejsze działanie całej strony WWW. Dodatkowo musisz z pomocą naszych doradców zbudować mapę witryny oraz ustalić konwencję graficzną i funkcjonalności witryny internetowej. To Ty też określasz jaki cel sobie stawiasz. Musisz również podjąć mnóstwo kluczowych decyzji zaczynając od wyboru domeny internetowej, poprzez wybranie sposobu płatności i podpisanie umowy z pośrednikiem (jeżeli chcesz mieć automatyczny system rezerwacji noclegów). 
Nie obędzie się także bez określenia cen za wynajem apartamentu oraz, przynajmniej ramowego, określenia regulaminu. Resztę prac wykonają Project Managerowie z IntraCOM.pl, którzy przy pomocy Grafika, Developera i Copywritera stworzą serwis internetowy dla Twojego apartamentu.

Na tym jednak temat się nie kończy, ponieważ po stworzeniu strony WWW do pracy pełną parą przystępuje nasz specjalista SEO (wcześniej tylko wspierał zespół), który wspomaga Cię w działaniach pozycjonerskich. Oczywiście cały czas ma on do pomocy PMa oraz copywritera, który zna Twój biznes i zachowuje spójną linię treści. W większości mniejszych realizacji, a strona apartamentu nie zalicza się do tych dużych, nie ma potrzeby podpisywania umowy długofalowej obsługi, ponieważ każdy doskonale daje sobie radę z aktualizacją i obsługą strony WWW za pośrednictwem systemu zarządzania InCMS.

Wykonanie strony apartamentu BelwederSKI w Wiśle

 Projektowanie strony apartamentu na wynajem

Naszą pracę z Klientem rozpoczęliśmy od podstawowego doradztwa w zakresie doboru nazwy dla apartamentu na wynajem. Apartament ten znajduje się na osiedlu Belweder w Wiśle, więc oczywistym było to, że zaproponowaliśmy kilka nazw powiązanych z lokalizacją i funkcją noclegową. Najbardziej do gustu właściciela przypadła nazwa APARTAMENT BelwederSKI. Sprawdziliśmy również powiązane z nazwą domeny internetowe, rezerwując niezwłocznie adres www.belwederski.pl 

Kolejnym krokiem było opracowanie logotypu dla apartamentu.

Propozycji logotypu było zaledwie kilka, ponieważ podczas konsultacji z właścicielem ustaliliśmy wstępnie kierunek w jakim powinny zmierzać nasze prace koncepcyjne. W trakcie projektowania logo szukaliśmy jednak jeszcze innych form graficznych testując gust właściciela. Poniżej publikujemy nasze propozycje logotypu dla Apartamentu BelwederSKIego:

 Projekt logo apartamentu w Wiśle

Projektowanie logo - księga znaku Apartament

Projektowanie logo Apartament BelwederSKI

 

Stworzenie projektu strony głównej Apartamentu BeLwederSKI Wisła

IntraCOM.pl nie wykonuje szablonów i nie posługuje się kolejną sztampową grafiką ale projektuje stronę www zgodnie z wymaganiami Klienta. Prowadzone są szczegółowe rozmowy z klientem, gdzie wspólnie tworzymy UX opierając się na naszym doświadczeniu i gustach Klienta. Wypracowany UX przekładamy na unikalny projekt graficzny.

Już na wstępnym etapie tworzenia projektu graficznego strony właściciel zasugerował, że nowa witryna powinna posiadać szatę letnią i zimową, co w projekcie końcowym objawiło się następująco:

 Wersja letnia i zimowa serwisu internetowego apartamentu

Opracowanie styli podstron witryny

Sama strona główna to nie wszystko, ponieważ tak popularny na szablonach "one site" jest niezwykle trudny do wypozycjonowania. Projektujemy więc szablon podstrony wraz ze wszystkimi stylami, które będą określały charakter strony i nadawały jej rys indywidualności. Nie może być jednak tak, że będziemy kreować w nim rzeczy niestworzone, ponieważ taka strona musi się potem wyświetlać na wszystkich przeglądarkach, jak również uwzględniać prawidłowe działanie na urządzeniach mobilnych. Na dzień dzisiejszy realizacja stron RWD to już standard.

Przy projektowaniu styli jest dopuszczalna jakaś doza szaleństwa i nieokiełznanej kreatywności. Jednak za każdy dodatkowy nakład pracy, klient musi liczyć się z odpowiednią ceną. Dodatkowo całość powinna wpisywać się w grupę odbiorców strony http://www.belwederski.pl

W przypadku Apartamentu BelwederSKI opracowane zostały indywidualne style info, zróżnicowane nagłówki od H1 do H5, nowe tabele z plikami do pobrania, system przewijanych galerii, paralaksy na grafikach, stick menu, maska z górami dla wielu elementów witryny, stick bennery z "call to action" oraz duża ilość ikon, które Klient może samodzielnie umieszczać w różnych podstronach.

Ikony stworzone do strony Apartament BelwederSKI Wisła

Strona WWW musi dawać możliwośĆ podjęcia działania

Nie można czekać, aż Klient sam namierzy stronę kontakt i wykona upragniony przez właściciela pierwszy krok. Zadaniem strony WWW jest namawiać odwiedzającego witrynę do podjęcia działania, dlatego też w wielu elementach strony posługujemy się hasłami:

Między innymi wymienione powyżej elementy kierują internautę na pożądane przez nas tory, których efektem końcowym ma być nawiązanie kontaktu. Oczywiście kontakt ten powinien być maksymalnie widoczny i uproszczony. Dobra strona WWW musi posiadać widoczne odwołania do telefonu (w wersji mobilnej koniecznie aktywne), prosty formularz zapytania oraz co najmniej jeden, łatwy do zapamiętania adres e-mail.

Strona WWW musi informować i pokazywać

Mówi się, że treści są już tylko dla robotów wyszukiwarek, a ludziom przekazujemy informacje w sposób ikonograficzny, obrazkowy. Trzeba pamiętać, że duża grupa Klientów jednak chce wiedzieć gdzie się wybiera i z czego może skorzystać na miejscu. Informacja musi być więc napisana w sposób czytelny, zawierając zestaw dopasowanych słów kluczowych (dobranych przez specjalistę SEO), a jednocześnie opatrzona odpowiednimi, indywidualnymi zdjęciami. Całość tego procesu realizowana jest z dedykowanym do tego zadania copywriterem, z którym właściciel biznesu musi mieć ścisły kontakt, tak aby przekazywane przez witrynę myśli odzwierciedlały jego sposób myślenia. Oczywiście wszystkie napisane treści muszą być odpowiednio wprowadzone i sformatowane, ale wydaje się to już standardem w realizacji dobrej strony WWW.

Na stronie apartamentu pokusiliśmy się o coś rzadko spotykanego - interaktywna mapa

Oprócz wykonania zdjęć i napisania dobrej treści właściciel poprosił nas o utworzenie konta Google oraz stworzenie mapy otoczenia apartamentu. Sprawdźcie jej funkcjonalność, ponieważ wirtualne mapy to super rozwiązania na wielu stronach internetowych podnoszących jej użyteczność. Trzeba jednak znaleźć dla nich rozsądne rozwiązania.

 Wirtualna mapa ze szlakami turystycznymi okolice wisły

Oprócz mapy jest też wirtualna wycieczka

Wykonując zdjęcia do strony internetowej zaproponowaliśmy stworzenie wysokojakościowej wirtualnej wycieczki. Nasza propozycja została zaakceptowana, co skutkowało wizytą autoryzowanego fotografa Google i wykonaniem profesjonalnej wirtualnej wycieczki. Dobraliśmy odpowiednio punkty zdjęciowe, stworzyliśmy panoramy, a następnie dodaliśmy ją do GOOGLE. 

Wirtualna wycieczka po Apartamencie BelwederSKI

Strona WWW bez wsparcia kanału socialmedia?

Pytanie wydaje się aż niepoważne. Dziś już nie ma strony www bez powiązanego z nim kontem Google oraz kanałem facebook. Najważniejsze jest w tym zachowanie wspólnej linii graficznej oraz wspólnego przekazu treści. Nie może być tak, że strona internetowa ma własną szatę graficzną i treści, facebook prezentuje coś całkiem innego, a konto google moja firma nie istnieje lub jest nieuzupełnione.

Konto Google dla Apartamentu BelwederSKI Wisła

Co jeszcze zrobić przy realizacji nowej strony?

Praktyka pokazuje, że większość firm nie robi nawet tego co opisaliśmy powyżej, a SEO w ich przypadku skupia się na namówieniu Klienta na kampanię adwords.

Całkowity, karygodny błąd!!!

Teraz tak na prawdę rozpoczyna się prawdziwa praca nad stroną WWW. Owszem poprawnie wykonana witryna internetowa, to jest jej podstawa ale bez czarodzieja SEO, który wskaże co dalej i jak dalej się nie obędzie. Prace te prowadzone są przy pełnej współpracy z właścicielem, a ich celem jest zbudowanie pozycji strony w wyszukiwarce. Oczywiście całość dobierana jest do wspólnie określonych celów, tak aby budżet był maksymalnie zoptymalizowany.

Wystartowaliśmy od zera - teraz będziemy starali się budować pozycję strony i od czasu do czasu damy Wam znać jak to się rozwija.

...