Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Strona przychodni zgodna z WCAG 2.2

Strona przychodni zgodna z WCAG 2.2

25 STY 2023

Nowa strona dla Przychodni Leśnej z Bydgoszczy jest już zgodna z wymaganiami w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Nowa dostępna strona WWW dla przychodni zgodna z WCAG

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co wyróżnia dobrą stronę placówki medycznej? Pierwsze co przychodzi nam do głowy to łatwość znalezienia pożądanej informacji. Ale czy to wystarczy? By odróżnić się od konkurencji potrzeba czegoś więcej: połączenia niezbędnych aspektów (dostępność cyfrowa i przemyślana architektura informacji) z oryginalnym i spójnym dizajnem.

Czy strona spełniająca standard WCAG 2.2 może być ładna…

Każdy kto miał okazję zetknąć się z wymaganiami dostępności cyfrowej wie, że stworzenie atrakcyjnej strony dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami jest nie lada wyzwaniem. Ale nie niemożliwym! Najlepszym dowodem jest nasza realizacja strony Przychodni Leśnej.

Intuicyjna nawigacja po stronie WWW

Podstawowym celem strony internetowej jednostki medycznej jest przekazanie informacji o usługach świadczonych w danej placówce. Brzmi banalnie? Nic bardziej mylnego. Stworzenie funkcjonalnej struktury nawigacji wymaga doświadczenia i przemyślanej analizy danych.

Na funkcje techniczne strony użytkownik nie zwraca uwagi, chyba że nie działają w sposób jakiego oczekiwał. Dobra nawigacja to taka, która nie zaskakuje użytkownika, dlatego w projekcie zdecydowaliśmy się na 5 jasnych kategorii menu głównego.

Aby zapewnić użytkownikowi jeszcze efektywniejsze poruszanie się po serwisie dodaliśmy menu boczne, dzięki któremu w szybki i prosty sposób może zmienić podstronę, na której się znajduje.

 Nowa strona przychodni i lekarza

Bez wersji mobilnej strony WWW ani rusz

Pomimo faktu, iż zdecydowanie częściej korzystamy z Internetu na smartfonie, stworzenie przyjaznej wersji mobilnej nie stało się prostsze. Konieczne jest niemal całkowite przeprojektowanie wyglądu strony i dostosowanie go do małego wyświetlacza telefonu.
Dobrze działająca wersja mobilna to podstawa, wynikająca z potrzeb użytkowników, a nie tylko wymogów dostępności. Kto z nas nie sprawdzał godzin otwarcia przychodni na telefonie czy nie umawiał się na wizytę. Dlatego zwróciliśmy szczególną uwagę, by korzystanie ze strony Przychodni Leśnej na telefonie było równie wygodne jak na komputerze.

Medyczne aspekty przyjazne dla odbiorcy

Tematyka medyczna nie należy do najłatwiejszych treści do czytania. Co więcej, nasze zdrowie jest dla nas niezwykle istotne i decyzje, które go dotyczą podejmujemy roztropnie.

Jak ułatwiliśmy odbiorcom zapoznanie się z informacjami, a także podjęcie decyzji?

Treści podzieliliśmy na małe, konkretne akapity.
Dodaliśmy grafiki w odpowiednich rozmiarach, które stanowią “moment oddechu” pomiędzy informacjami.
Każda poradnia zawiera informacje o lekarzach, którzy w niej przyjmują.
Umieściliśmy dużo zdjęć Przychodni Leśnej oraz jej personelu, dzięki czemu przyszły pacjent wie, czego i kogo może się spodziewać na miejscu.

Zadbaliśmy także o osoby ze specjalnymi potrzebami! Najważniejsze informacje o Przychodni Leśnej opisane są w standardzie ETR oraz przetłumaczone na PJM.

Strony WWW Przychodni Leśnej z Bydgoszczy nie pomylisz z żadną inną!

Dzięki zastosowaniu kolorystyki ściśle związanej z logo strona od razu kojarzy się z Przychodnią Leśną. Zobacz, na co szczególnie zwróciliśmy uwagę projektując i wykonując stronę:

  • oryginalny projekt wykonany przez naszego grafika;
  • spójność - konsekwentne stosowanie kolorów Przychodni Leśnej w całym projekcie;
  • treści przyjazne użytkownikom - skondensowane, napisane w przystępny sposób i pozbawione medycznego żargonu;
  • bogata szata graficzna, na którą składają się zarówno kolaże stworzone ze zdjęć przychodni jak i wyselekcjonowane grafiki dostosowane do motywu projektu;
  • personalizowane ikony, które oprócz ubogacenia wyglądu strony jasno informują o tym, jakie usługi świadczy dana prodania.

Diabeł tkwi w szczegółach graficznych i nie tylko

Z dumą podpisujemy się pod nową stroną Przychodni Leśnej w Bydgoszczy! Dzięki zwróceniu uwagi na każdy detal, nie tylko wspaniale się prezentuje, ale jednocześnie spełnia standardy WCAG 2.2. Wyniki zleconego audytu dostępności Strony Przychodni Leśnej wskazują, że strona spełnia wymagania standardu WCAG zapisane w ustawie z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Strona internetowa dla podmiotów medycznych

Jak widzisz możemy stworzyć stronę placówki medycznej, która będzie jednocześnie atrakcyjna wizualnie i dostępna cyfrowo. To tak jakby zjeść ciastko i nadal go mieć! Jest to możliwe dzięki przemyślanym rozwiązaniom i naszemu ogromnemu doświadczeniu w realizowaniu projektów zgodnych ze standardem WCAG 2.1 i 2.2.

Interesuje Cię projekt strony internetowej, a może potrzebujesz nowej strony dla Twojej placówki medycznej?

Skontaktuj się z nami - chętnie podejmiemy się tego wyzwania i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Strona przychodni leśnej