Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Szkolenie z WCAG 2.2 połączone ze zwiedzaniem

Szkolenie z WCAG 2.2 połączone ze zwiedzaniem

14 PAŹ 2022

Nie bylibyśmy sobą jeżeli nie skorzystalibyśmy z okazji do aktywnego zwiedzania przy okazji szkolenia z nowego standardu dostępności WCAG 2.2.

Miejsce szkolenia z WCAG 2.2

Pierwsza część szkoleniowa była wyczerpująca psychicznie i fizycznie bo prowadziliśmy ją w pociągu. Osiem godzin w drodze, z tego 6 godzin szkoleniowych, setki pomysłów interpretacyjnych i rozwiązań jak można w praktyce webdeveloperskiej stosować najnowsze standardy dostępności. Już na starcie wiedzieliśmy, że zamiast spokojnie wracać ze szkolenia będzie nas czekało co najmniej 12 i pół powodów aby szkolić się ponownie.

dostepnosc dostepnosc 2

  Skąd tyle czasu w drodze? Udaliśmy się do Budapesztu aby rozpoznawać tamtejsze standardy dostępności. Może niekoniecznie dostępności cyfrowej ale bardziej architektonicznej. Węgrzy są jeszcze w Unii Europejskiej więc standardy powinni trzymać. Wyśledziliśmy wiele elementów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zespol IntraCOM.pl

Jak zobaczycie na zdjęciach z naszego wyjazdu szkoleniowego, wśród nas też mamy osoby z niepełnosprawnościami. Niekoniecznie z niepełnosprawnościami ruchu ale bardziej z ... opóźnieniem śmiechowym ;-)

Było śmiesznie - bo śmiech to zdrowie śmiech to zdrowie

W przerwach pomiędzy podziwianiem zabytków architektury, schodziliśmy pod ziemię aby zobaczyć czy gorące źródła pod Budapesztem to jakaś bajka, czy też rzeczywistość. Pod ziemią ćwiczyliśmy również nasze zmysły dotyku i słuchu a wychodząc na powierzchnię po stromych drabinach docenialiśmy piękne panoramy Budapesztu.

Pod ziemią w Budapeszcie  Nad ziemią w Budapeszcie 

W trakcie naszego pobytu w Budapeszcie udało nam się również zrobić krótki konkurs z wiedzy oraz sprawności w posługiwaniu się WCAG 2.1 i WCAG 2.2 Zwycięzców podzieliliśmy na grupę kobiecą i grupę męską.

Konkurs z wiedzy o WCAG 2.1 i WCAG 2.2

Pomimo rozpatrzenia wszystkich dwunastu i pół aspektu zachowania dostępności cyfrowej w drodze powrotnej z Węgier, dalej czujemy niedosyt wiedzy. Już planujemy, że w ramach Wigilii firmowej poruszymy kolejne aspekty związane z zachowaniem równowagi pomiędzy grafiką a dostępnością.

Szkolenie z WCAG 2.2 w Budapeszcie

14 PAŹ 2022
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Następna
  • Ostatnia