Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Urząd Miejski w Pszczynie

Urząd Miejski w Pszczynie

31 STY 2018

Trudne zadanie postawił przed nami Urząd Miejski w Pszczynie. Stworzenie strony WWW, która spełni nie tylko oczekiwania mieszkańców i turystów odwiedzających Pszczynę ale również wszelkie wymagania dotyczące standardu najwyższej dostępności dla osób z niepełnosprawnościami - zobaczcie sami jak wyszło.

Gruntowna przebudowa graficzna serwisu internetowego miasta

pozwoliła na wyeksponowanie najważniejszych treści dla użytkowników, a responsywność (RWD) pozwala przeglądać witrynę na smartfonach i tabletach co znacznie ułatwia dostęp do nowych informacji (pod koniec 2017 roku ruch z urządzeń mobilnychw sieci wynosił 45,8%).

Przewidzieliśmy również kilka interaktywnych kanałów powiadamiania użytkowników o ważnych wydarzeniach w mieście:

  • dropdown menu, w którym umieszczone zostały linki do struktury informcyjnej strony,
  • przewijany pasek powiadomień z odnośnikiem do pełnej wiadomości jest aktywny tylko wtedy, kiedy urząd chce przekazać użytkownikom naprawdę ważną wiadomość,
  • odnośniki do mediów społecznościowych przypięte do lewej krawędzi przeglądarki: facebook, instagram, YouTube (bo kogo nie ma na social media ten nie istnieje:)),
  • moduł najnowszych wiadomości oraz komunikatów i ogłoszeń urzędu zawiera świeże informacje o tym co dzieje się w mieście.
  • nadchodzące wydarzenia, czyli czego nie można przegapić w Pszczynie,
  • dedykowane galerie zdjęć ukazujące poprzednie wydażenia.

 Strona internetowa Urzędu Miasta w Pszczynie

Dostępność strony dla osób z niepełnosprawnościami

Myśląc o dostępności dla osób z niepełnosprawnościami (standard WCAG 2.0.), Strony przyjazne niepełnosprawnym
zawarliśmy wszystkie niezbędne mechanizmy ułatwiające im poruszanie się po stronie internetowej. Oprócz standardowych funkcjonalności takich jak wersja kontrastowa i modyfikacja wielkości czcionki, są to:

  • menu informujące o skrótach klawiaturowych pomagających w nawigacji - dostosowanie do niepełnosprawności ruchowej,
  • pełna dostępność serwisu przy użyciu klawiatury przy jednoczesnym wyraźnym zaznaczeniu elementu, (tzw. focus) na którym znajduje się użytkownik - dostosowanie do niepełnosprawności ruchowej oraz wzrokowej,
  • informacja o możliwości kontaktu z urzędem dla osób posługujących się językiem migowym - dostosowanie do niepełnosprawności słuchowej.

Przejrzysta i przyjazna osobom z niepełnosprawnościami strona internetowa Urzędu Miasta w Pszczynie spełnia rolę promocyjną jak i informacyjną, zachęcamy do odwiedzenia serwisu!
www.pszczyna.pl