Wielka Polska

22 SIE 2013
Powiat Kepno
Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na wakacje i lubisz nasz kraj – Polskę, odwiedź Wielkopolskę! Jest to region na tyle różnorodny, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Festiwal rockowy w Jarocinie, przeszło 3 tysiące km szlaków turystycznych, rzeki i jeziora dla miłośników sportów wodnych, a także wiele innych atrakcji czeka na odwiedziny. Nie są to puste przechwałki, tylko fakty potwierdzone przez naszych kolegów, którzy przy okazji szkolenia administratorów nowej strony Powiatu Kępińskiego, mieli okazję trochę poznać okolicę.

Do miejsc, które zasługują na szczególną uwagę należy m.in. dworzec kolejowy w Kępnie, który powstał w miejscu, gdzie krzyżują się dwie linie kolejowe pod kątem prostym. Pierwsza linia łączy Katowice z Poznaniem, a druga Wrocław z Katowicami przez Częstochowę. W Polsce są tylko dwa takie dworce kolejowe! Ponadto gorąco polecamy Rynek w Kępnie i Rezerwat "Studnica" w gminie Rychtal, w którym drzewa świerkowe osiągają wysokość nawet 40 m i średnicę ponad 100 cm. Warto tu podkreślić, że właśnie z lasów i wyrobu mebli słynie cała okolica.

Oczywiście to nie koniec atrakcji, jakie szykuje dla was Powiat Kępiński, więc jeśli choć trochę zaciekawiliśmy tematem, zapraszamy w ostatni weekend sierpnia na Festyn Powiatowy „Pożegnanie Lata 2013”, na którym zagrają m.in. zespół De Mono i kabaret Pod Wyrwigroszem.

Informacje na temat tej imprezy i wielu innych, znajdziecie Państwo na stronie internetowej Powiatu Kępińskiego (www.powiatkepno.pl). Gorąco zachęcamy do śledzenia najnowszych wydarzeń.

 

Zespół IntraCOM