Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Zwiedzanie gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na kliknięcie!

Zwiedzanie gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na kliknięcie!

24 LIP 2014


Żródło: http://www.katowice.uw.gov.pl/urzad/aktualnosci_urzedu/st:1/idn:5237.html


Informacja z dnia 23.07.2014


Aby zobaczyć reprezentacyjne sale Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, gabinet wojewody czy podziemia gmachu nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy udać się w przygotowaną przez  nas wirtualną wycieczkę!  Kilkanaście panoram prezentuje najciekawsze sale tego monumentalnego gmachu, który od 2012 roku jest pomnikiem historii. 

Na osiemnastu panoramach pokazano m.in. Westybul, sale: Sejmu Śląskiego, Błękitną, Marmurową, Złotą. Wirtualna wycieczka pozwala nam także zajrzeć do sali Boazeryjnej i gabinetu wojewody, gdzie w latach 30. znajdowało się mieszkanie wojewody Michała Grażyńskiego. Uwieczniono również miejsca zazwyczaj niedostępne dla odwiedzających urząd – schron, skarbiec i basen, który chronił kiedyś przed kradzieżą zgromadzonych w skarbcu dóbr. Ostatnia panorama to zdjęcia wykonane na dachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, które prezentują wspaniały widok na Katowice i okoliczne miasta aglomeracji.

Panoramy sferyczne to zdjęcia przedstawiające kąt widzenia 360 stopni w każdym kierunku, na którym widać jednocześnie miejsca, w których stoi fotograf jak i wszystko, co znajduje się centralnie nad nim. Wykonanie takiej panoramy możliwe jest dzięki specjalnej kamerze panoramicznej lub aparatowi fotograficznemu wyposażonemu w obiektyw o bardzo szerokim kącie widzenia (tzw. rybie oko). Na pojedynczą panoramę składa się od 8 do 30 zdjęć. Po obróbce komputerowej obrazy są  „sklejane” w panoramę.

Aby wziąć udział w wirtualnej wycieczce należy kliknąć w link.