Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / e-Granica - innowacyjna aplikacja mobilna dla LUW

e-Granica - innowacyjna aplikacja mobilna dla LUW

28 WRZ 2015

Lato w IntraCOM.pl obfitowało w nowe projekty, które po miesiącach pracy zaczynają stawać się rzeczywistością i jeden po drugim wchodzą do wirtualnej przestrzeni Internetu. Oczekiwania naszych Klientów są bardzo różnorodne, dzięki czemu nie osiadamy na laurach tylko wciąż szkolimy nasze umiejętności oraz uczymy się nowych rzeczy. Z takiej właśnie potrzeby, przy współpracy zaprzyjaźnionej firmy Mobile Madness, powstała aplikacja mobilna e-Granica przygotowana na zamówienie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ja można przeczytać na stronie Zamawiającego:

"Aplikacja „e-Granica” jest innowacyjną informacyjno-komunikacyjną technologią wykorzystywaną zarówno przez turystów jak również, przez firmy transportowe, przedstawicieli handlowych czy kurierów podróżujących i pracujących na pogranicza lubusko-brandenburskim.

e-Granica pozwala w prosty i wygodny sposób, na bieżąco pozyskiwać informacje dotyczące bezpieczeństwa ludności. Każdy użytkownik aplikacji pobiera aktualne ostrzeżenie meteorologiczne i hydrologiczne. Dzięki tej aplikacji można również sprawdzić aktualne informacje o utrudnieniach na drogach jakie występują w regionie. Przy pomocy aplikacji można określić swoją lokalizację, aby lepiej móc zlokalizować zagrożenia w okolicy. Aplikacja dostarczy również wiele informacji o wydarzeniach kulturalnych czy atrakcjach turystycznych regionu. Na interaktywnych mapach można sprawdzić aktualne zagrożenia przeciwpowodziowe, sytuacje burzową oraz rozmieszczenie instytucji, które w sytuacjach zagrożenia życia lub mienia udzielą pomocy. W dziale „WARTO WIEDZIEĆ” użytkownik ma możliwość zapoznania się z szerokim wachlarzem poradników oraz informacji o ważnych instytucjach regionu. Można dowiedzieć się jakie są rodzaje alarmów, aby móc je w razie niebezpieczeństwa rozpoznać oraz jak udzielić pierwszej pomocy.

Aplikację „e-Granica” można bezpłatnie ściągnąć na smartfony i tablety, doskonale sprawdzi się w prowadzeniu podróżujących do celu. Z aplikacji „e-Granica” będzie mógł korzystać każdy obywatel przekraczający granicę polsko - niemiecką, co będzie niewątpliwie z korzyścią dla obu stron projektu." (więcej na: http://www.lubuskie.uw.gov.pl/wbzk/e_granica.html)

Czy trzeba dodawać coś więcej? Zapraszamy do korzystania z e-Granicy, którą można pobrać na urządzenia mobilne ze Sklepu Play!