wKatowicach.eu

24 MAR 2022

Nowa realizacja serwisu internetowego dla Katowickiego portalu informacyjnego

Zastanawiasz się skąd czerpać bieżące informacje z życia Katowic? Interesują Cię sprawy mieszkańców miasta, co się dzieje na drogach albo co wydarzyło się na arenach sportowych? Trafiłeś w idealne miejsce - zaglądnij na wKatowicach.eu, a my opowiemy jak IntraCOM.pl pomógł w starcie tego portalu.

wKatowicach.eu to nowy lokalny serwis informacyjny, który wspólnymi siłami IntraCOMu oraz Katowickiej Agencji Wydawniczej (KAW) udało się wypracować i wdrożyć!

Co w tym ciekawego? Portal ma dopiero kilka tygodni a jak sami redaktorzy się chwalą
…nasze treści video w ciągu miesiąca dotarły do blisko 350 tysięcy odbiorców." – czy to już sukces? My wierzymy, że to dopiero początek świetnego serwisu informacyjnego.

Tak się zaczęło - indywidualny projekt logo

Już przy rozpoczęciu rozmów z KAW w temacie nowego serwisu informacyjnego dostrzegliśmy podstawową potrzebę zaprojektowania logo. Logo, które będzie jednocześnie motywem wiodącym całego serwisu jak również będzie stanowić odzwierciedlenie tego czym jest oraz czym ma być ten nowy portal.
Zwykle tak to jest, że aby powstało coś kreatywnego i spełniającego potrzeby Klienta, to trzeba o tym sporo porozmawiać, poznać wszystkie założenia, odbiorców, ... a po wielu długich wspólnie spędzonych godzinach rodzi się idea, którą nasi graficy przelewają na ... monitor. W kolejnym etapie następuje wielka burza mózgów, która wyłania zwycięską koncepcję.

Opracowane przez intraCOM.pl logo wkatowicach.eu

Nowy logotyp wraz z sygnetem dla wKatowicach.eu

Czy odrzucone koncepcje logotypów dla wKatowicach.eu były złe? Nie! Po prostu nie oddawały wszystkich założeń przekazanych nam przez Klienta lub też nie wszystkim tak się spodobały jak zwycięskie logo.

Odrzucone koncepcje logotypy wkatowicach.eu

Odrzucone projekty logotyp wraz z sygnetem dla wKatowicach.eu

Logo? Więc i podstawowa księga znaku, która zabezpieczy jego prawidłowe wykorzystanie.

Po zaprojektowaniu i zaakceptowaniu niezbędnej podstawy wspólnie uznaliśmy, iż należy zabezpieczyć logo, dlatego też zrealizowana została księga znaku. Księga znaku jest uniwersalnym podręcznikiem ułatwiającym praktyczne budowanie spójnego wizerunku. Umieszczany jest w niej opis jak prawidłowo wykorzystywać opracowane logo i z jakich elementów jest ono zbudowane. Zwymiarowane są wszystkie elementy oraz podane ich proporcje. Każdy użytkownik przeglądając księgę znaku znajdzie w niej podstawowe wzory logo, nazwy zastosowanych czcionek, kolory podane w RGB, HEX, CMYK jak też zasady zgodnie z którymi należy je stosować.

Sprawne funkcjonowanie portalu informacyjnego jak i jego dalszy marketing wymaga narzuconych norm graficznych, które przede wszystkim pozwalają na utrzymanie czytelnego i wyrazistego wizerunku.

logo wkatowicach.eu - księga znakuPrezentacja znaku - element księgi znaku

W podstawowej księdze znaku znajdziesz min.: prezentacje znaku, minimalne wymiary logo, kolorystykę, siatkę modułową, pola ochronne czy nawet niedozwolone opcje wykorzystania logo.

... ... ... ... ... ...

W kolejnej części zdradzimy Wam kilka faktów zza kulis jak tworzył się nowy serwis internetowy dla mieszkańców Katowic.