Zgodny z WCAG 2.1 BIP
-
- Projekt
- bytom.pl/bip
- Klient
- Miasto Bytom
- Zakres prac
- koncepcja struktury, przeniesienie treści, szkolenie
Czy można zrobić BIPa tak by nie odstraszał już na wejściu? Tak! Trzeba brać przykład z Urzędu Miasta Bytom, który zdecydował się na kompleksową modernizację i dostosowanie Biuletynu Informacji Publicznej do Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
GRAFIKA BIP ZGODNA Z WIZUALIZACJĄ MIASTA
Jeżeli w stronie internetowej użyliśmy rombu to dlaczego w BIP nie użyć go ponownie? Przecież nas nie ogranicza jeden szablon, który dajemy każdemu bezrefleksyjnie. Zmieniliśmy więc kolorystykę, zastosowaliśmy kształty użyte przy projektowaniu strony WWW, przekształciliśmy drzewo strukturalne. Niby drobna zmiana a cieszy oko.
PRZEJRZYSTY UKŁAD TREŚCI BIP
Zespół redakcyjny miał duży problem związany z usystematyzowaniem treści, ponieważ poprzednia wersja była używana od wielu lat a wielokrotnie zmieniany administrator nie mógł naprawić wszystkich błędów poprzedników. Wraz z doradcami IntraCOM.pl udało się jednak stworzyć przystępny schemat informacji, który następnie został uzupełniony podstawowymi treściami.
PRZENOSZENIE TREŚCI DO NOWEGO BIP
Wszystkie treści uzupełniane były ręcznie przez naszych specjalistów aby zapewnić maksymalną dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Niestety nie mieliśmy wpływu na zawartość wielu załączników, które jednak z zasadą dostępności staraliśmy się ograniczać oraz zastępować tekstem w ramach BIP-a. Pozostałe załączniki oznaczaliśmy jako niedostępne aby redaktorzy sukcesywnie mogli zamieniać je w formy dostępne dla urządzeń wspomagających osoby z niepełnosprawnościami.