Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / 3 placówki medyczne na 1 stronie www - czy to może się udać…

3 placówki medyczne na 1 stronie www - czy to może się udać…

02 LUT 2023

Stworzenie funkcjonalnej strony internetowej przychodni zgodnej ze standardem WCAG 2.1 nie jest proste. A co w przypadku, gdy strona ma być intuicyjna dla użytkowników aż 3 placówek medycznych? Właśnie z takim wyzwaniem mierzyliśmy się projektując nową stronę internetową dla zespołu przychodni Familia Med. Zobacz jak nam poszło.

Nowa strona internetowa zespołu przychodni

Znajdź swoją placówkę z każdego miejsca na stronie www

Zaprojektowanie struktury witryny miało w tym projekcie kluczowe znaczenie. Pewnie zastanawiasz się dlaczego w ogóle 3 placówki medyczne miałyby stanowić jakieś wyzwanie… Ponieważ w tym konkretnym przypadku każda z nich należy do Familii Med, jednak każda oferuje inny zakres usług medycznych. Utworzenie stron głównych poszczególnych przychodni, korzystając z jednego wzorca, było niemożliwe.

Wybór placówki medycznej - szybki i łatwy

Zdecydowaliśmy się na następującą ścieżkę dla użytkownika:

 • Na stronie głównej Famili Med użytkownik wybiera swoją placówkę. Zaprojektowaliśmy czytelną sekcję z fotografiami placówek, aby maksymalnie ułatwić pacjentowi odnalezienie swojej przychodni.
 • Po wybraniu placówki przenosi się na stronę główną prezentującą najważniejsze informacje o przychodni medycznej. Wygląd tej strony różni się w zależności od oferowanych usług, jednak jeden element pozostaje niezmienny. W sekcji hero użytkownik znajdzie godziny otwarcia placówki i dane kontaktowe. Ułatwiliśmy także dostęp do następujących podstron:
  • Laboratorium
  • Formularz e-recepty
  • Lekarze POZ
  • Personel
   poprzez umieszczenie piktogramów, dostępnych na wyciągnięcie myszki.

Formularz e-recepty wkrótce będzie standardowym elementem nowych stron www placówek medycznych. Jednak, aby umieszczenie go na witrynie w ogóle miało sens musi spełniać jedno kluczowe kryterium.

Formularz zamówień e-recepty dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, czyli zgodny z WCAG 2.1

Nowa strona Famili Med to coś więcej niż łatwe do znalezienia informacje. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, stworzyliśmy nowy formularz do zamawiania recepty. Prosty, intuicyjny i co najważniejsze w pełni obsługiwalny przy pomocy klawiatury.

Potrzeba stworzenia strony dostępnej z poziomu klawiatury, to coś więcej niż wymóg WCAG 2.1. Zwłaszcza jeśli chodzi o nowe strony internetowe przychodni i szpitali. Dostęp do zamawiania leków powinien być możliwy niezależnie od tego, czy użytkownik jest w stanie posługiwać się myszką, czy używa tylko klawiatury. Dlatego tworzone przez nas formularze e-recept są w pełni obsługiwalne również przy pomocy klawiatury. W IntraCOM.pl pamiętamy o wszystkich użytkownikach!

Stopka nowej strony przychodni też ma znaczenie

Stopka witryny internetowej często traktowana jest po macoszemu… To poważny błąd, ponieważ wielu użytkowników uważa ją za najszybszy sposób na znalezienie ważnej informacji. A skoro strona internetowa powinna odpowiadać na potrzeby użytkowników, to stopka powinna zawierać najważniejsze informacje.

Rozbudowana stopka może być czytelna

Ze względu na fakt, iż nowa strona internetowa Famili Med łączy w sobie aż trzy przychodnie to stopka musiała pomieścić sporo informacji. Dzięki przemyślanemu projektowi, pomimo zastosowania aż 6 kolumn w wersji desktop, jest przejrzysta i intuicyjna dla użytkowników.

Wszystko czego może chcieć użytkownik w jednym miejscu

Zaprojektowana przez nas stopka zawiera:

 • informacje o tym gdzie znajdują się placówki Famili Med,
 • najważniejsze informacje dla pacjenta, między innymi jak umówić wizytę w przychodni czy IKP,
 • ofertę przychodni medycznej,
 • ważne linki
 • deklarację dostępności.

Nowa strona internetowa dla przychodni lub szpitala

Jak widzisz mamy duze doświadczenie w tworzeniu dostępnych cyfrowo stron dla placówek medycznych. Jeśli nie czytałeś jeszcze o naszej realizacji Przychodni Leśnej koniecznie sprawdź jak łączymy atrakcyjny dizajn z wymaganiami WCAG 2.2

Interesuje Cię projekt strony internetowej, a może potrzebujesz nowej strony dla Twojej przychodni?
Zadzwoń do nas - nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i zaproponują najlepsze rozwiązanie!

stopka strony internetowej w wersji desktop