Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Aktualna wiedza to podstawa bezpieczeństwa danych

Aktualna wiedza to podstawa bezpieczeństwa danych

08 LIS 2023

W ubiegły weekend szkoliliśmy się z bezpieczeństwa danych w Internecie. O sukcesie szkolenia decyduje miedzy innymi sposób w jaki przekazywana jest wiedza… dlatego, jak co roku, zorganizowaliśmy szkolenie wyjazdowe, tym razem w Wiśle.

Jesteśmy na szczycie

Bezpieczeństwo danych w Internecie

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożenia jakie stanowi przestrzeń internetowa dla naszych danych. Instalujemy programy antywirusowe, nie klikamy w nieznane łącza i sprawdzamy adresy stron na których się logujemy. Niestety metody działań szeroko rozumianych hakerów internetowych rozwijają się równie szybko, jak nowe rozwiązania ochronne, stąd konieczność aktualizowania swojej wiedzy.

My o tym wiemy, dlatego na szkoleniu zapoznawaliśmy się z najnowszymi metodami wyłudzeń danych oraz ataków na strony internetowe, a także skutecznymi sposobami ich zapobiegania. 

Trzeba pamiętać, że nawet najlepsze systemy i zabezpieczenia na nic się zdadzą jeśli zawiedzie czynnik ludzki… 

Dotleniony umysł = bezpieczeństwo?

Dokładnie tak, przecież nie bez powodu mówi się, że najsłabszym ogniwem każdego systemu zabezpieczeń jest człowiek. Zmęczenie czy roztargnienie zwiększa ryzyko nieuwagi, dlatego zadbaliśmy również o regenerację psychiczną! A gdzie lepiej zresetować głowę niż w pięknych, polskich górach?

dotlenieni

A po szkoleniu na szlak

Nasz 3 dniowy wyjazd szkoleniowy przeplotliśmy górskimi wędrówkami i wieczorami integracyjnymi. Dlaczego góry? 

  • przepiękne widoki,
  • dzika przyroda (i ta mniej dzika, ale bądźmy szczerzy kto nie uśmiecha się na widok owieczek i koni),
  • skuteczny reset głowy,
  • i przede wszystkim mnóstwo rozmów i śmiechu po drodze.

Jakie szczyty zdobyliśmy?

Ze względu na sporą dawkę wiedzy do przyswojenia nie planowaliśmy wielkich wędrówek. Zdobyliśmy Wiślański Czupel i Baranią Górę, a pogoda sprzyjała nam na obu trasach. Brak deszczu, lekki wiaterek i słońce wychodzące zza chmur w punktach widokowych. Brzmi świetnie prawda? Zdjęcia też wyszły świetne i co najważniejsze roześmiane : )

Kolejne szkolenie za nami

U nas na szkoleniu dzieje się dużo więc i teraz poszerzyliśmy zakres o VR. Jeżeli nie wiecie co i jak, to możemy Wam w tym pomóc bo mamy doskonałego specjalistę w tym temiacie?!

W tym roku dowiedzieliśmy się mnóstwo o nowościach z zakresu bezpieczeństwa danych w Internecie, a w zeszłym o standardzie WCAG 2.2 (relację z Budapesztu możesz zobaczyć tutaj). Ze szkolenia wróciliśmy mądrzejsi, pełni pomysłów i nowych sił do pracy, dlatego jeśli potrzebujesz bezpiecznej strony internetowej lub innowacyjnych rowiązań to zadzwoń do nas +48 32 351 82 50

 

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z wyjazdu