Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / BIP z WCAG dla Instytucji Kultury

BIP z WCAG dla Instytucji Kultury

23 LUT 2023

Biuletyn Informacji Publicznej to specjalna strona internetowa regulowana przez wiele aktów prawnych. Oprócz aspektów funkcjonalnych musi spełniać standard WCAG 2.1. Być może wydaje Ci się, że ze względu na powyższe regulacje każdy BIP będzie wyglądał tak samo… Nic bardziej mylnego!

Nowy BIP dla instytucji kultury

WCAG dostępny cyfrowo

Nasza realizacja BIP dla Atelier Kultury spełnia wymagania dostępności cyfrowej. Strona zawiera m.in.:

  • poprawną strukturę,
  • regulację wielkości tekstu czy kontrastu,
  • a także aktywne numery telefonu oraz adresy email.

Ponadto na stronie umieszczone zostały nagrania wideo z tłumaczeniem najważniejszych informacji na PJM.

BIP spełnia wymogi prawne

Co więcej, nasza realizacja spełnia wszystkie wymagania funkcjonalne i prawne, do których między innymi należą metryki bez możliwości edycji lub manipulowania zapisami w rejestrze zmian, czy statystyki odwiedzin strony internetowej oraz działające statystyki dokumentów wraz z ich pełnymi metrykami.

Nowoczesny i przyjazny interfejs możliwy również dla BIP

Zadbaliśmy o przejrzystą strukturę serwisu oraz intuicyjną nawigację, dzięki czemu znalezienie pożądanej informacji nie stanowi problemu. Nowoczesny i minimalistyczny dizajn nie konkuruje z treścią, która w przypadku BIP ma kluczowe znaczenie. Oprócz tego strona wyposażona została w zakładkę „Pomoc”, w której użytkownik znajdzie najważniejsze informacje dotyczące strony internetowej BIP.

BIP Atelier Kultury

BIP Atelier Kultury stawia na aktualność

Niestety zdarza się, że po publikacji Biuletyny Informacji Publicznej nie są aktualizowane… Jednak w tym przypadku Atelier, jako instytucja kultury kładzie szczególny nacisk na aktualność prezentowanych informacji. A co jeśli potrzebna Ci będzie starsza informacja, niż obecnie widoczna na stronie? Pamiętaj, że możesz skorzystać z rejestru zmian znajdującego się na dole strony, gdzie masz dostęp do wszystkich poprzednich wersji podstrony.

Jak widzisz realizacja BIP może być estetyczna.
Biuletyn Informacji Publicznej realizowaliśmy w ramach projektu strony internetowej dla tej instytucji. Jeśli jeszcze jej nie widziałeś sprawdź nasz artykuł. A jeśli potrzebujesz strony internetowej pełniącej funkcje BIP skontaktuj się z nami - chętnie dobierzemy dla Ciebie najdogodniejsze rozwiązanie!