Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Best Annual Report 2016 - pierwsze podejście

Best Annual Report 2016 - pierwsze podejście

08 SIE 2018

Co roku Instytut Rachunkowości i Podatków organizuje konkursu „The Best Annual Report”. Skierowany jest on do spółek notowanych na GPW. Celem konkursu jest promowanie czytelnych i użytecznych raportów rocznych dla akcjonariuszy oraz inwestorów. Już od 9 lat prowadzony jest również konkurs na najlepszy raport roczny online.

Raport roczny online dla ELEKTROBUDOWA SA

ELEKTROBUDOWA SA doskonale rozumie, że Internet jest najszybszym źródłem informacji, dlatego też wykonaliśmy dla nich dotychczas czytelną stronę internetową spółki giełdowej, na której akcjonariusze i inwestorzy mogą na bieżąco śledzić wszystkie najważniejsze informacje. W roku 2017 przystąpiliśmy do niezmiernie trudnego zadania opracowania raportu rocznego online, który miał być zgłoszony do konkursu na najlepszy raport giełdowy. Raport online obejmował swoim zasięgiem rok sprawozdawczy 2016, dlatego też można się z nim zapoznać pod adresem http://www.raport2016.elbudowa.com.pl/ 

raport roczny online - raport giełdowy projekt zintegrowany

The Best Annual Report

„The Best Annual Report” jest to bardzo dziwny konkurs, ponieważ nie ma w nim przegranych. Już samo przystąpienie do rywalizacji stanowi czytelny sygnał dla inwestorów, że zarząd dąży do pełnej transparentności w polityce informacyjnej. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w to zadanie tworząc zintegrowany raport roczny online.

Co roku liczba spółek biorących udział w konkursie na raporty roczne online wzrasta, dlatego też zarówno przed nami jak i całym zespołem ELEKTROBUDOWA SA postawiono bardzo trudne zadanie. Zarówno dział relacji inwestorskich jak i marketingu spisały się znakomicie dostarczając nam czytelne dane do prezentacji online. Trzeba jednak przyznać, że jeżeli się z czymś startuje po raz pierwszy - to nie jest łatwo... ale współpraca z przedstawicielami ELEKTROBUDOWA SA układała się wzorowo. Przekazano nam najważniejsze aspekty, które mogą być brane pod uwagę przy ocenie raportu rocznego, jak również wskazano nam kierunki graficzne, którymi powinniśmy się kierować przy opracowaniu layoutu. 

raport giełdowy online - zintegrowany projekt 1

Projektowanie raportu rocznego online

Najważniejsze jest, że zawierzono naszemu doświadczeniu i pozwolono dobrać, w ramach przyznanego budżetu, technologie prezentacji poszczególnych treści. Uważamy, że opracowany raport roczny jest w pełni użyteczny dla akcjonariuszy i inwestorów, ma spójną nawigację oraz został zaprezentowany przystępnie zgodnie z możliwościami technologii informatycznej. Nasza subiektywna ocena została potwierdzona w końcowej punktacji kapituły konkursu.

raport online - zintegrowany raport online

Strona internetowa raportu rocznego online poprzez wykrywanie rozdzielczości ekranu dopasowuje wyświetlane elementy tak, aby kolejne sekcje mieściły się idealnie na monitorze użytkownika. Menu zlokalizowane w prawej części ekranu z podziałem na: raport roczny, ład korporacyjny, CSR. Kolejne poziomy menu wysuwane są w lewą stronę a podpoziomy są na menu rozsuwanym. W elemencie nawigacyjnym zmieściliśmy również wyszukiwarkę treści oraz przełącznik na pełną (1:1) wersję językową. 

W ramach pierwszego slajdu znajduje się zmontowany przez IntraCOM.pl film prezentacyjny z funkcją autoodtwarzania. Na prośbę ELEKTROBUDOWY SA jakość filmu jest bardzo wysoka. Jednak przy wersjach RWD, wyświetlanych na telefonach komórkowych, film został zastąpiony statycznym slajdem, aby nie obciążać odbiorców dużą porcją danych komórkowych. 

raport roczny online RWD

Dodatkowo w stronie wykorzystaliśmy:

 • efekt paralaksy,
 • counting,
 • nakładane zdjęcia,
 • układ treści kolumnowy i łamany,
 • nawigację liniową w stopce serwisu,
 • podświetlanie wierszy w tabeli,
 • repozytorium plików z ciekawymi graficznymi linkami,
 • google charts,
 • dynamiczne osadzanie filmów YouTube ze stylami raportu,
 • indywidualne nagłówki działów,
 • obrazki w tle tekstu.

raport online GPW ELEKTROBUDOWA SA RWD

Zapraszamy do sprawdzenia wybranych podstron raportu rocznego online spółki giełdowej:

Gratulujemy oczywiście zwycięzcom: Tauron Polska Energia S.A., PKN Orlen S.A. i Orange Polska S.A. 

Są to jednak najwięksi z największych graczy na rynku GPW, a z naszym skromnym budżetem jesteśmy bardzo dumni z osiągniętej pozycji i deklarujemy, że będziemy dążyć i drążyć aby pokazać, że mniejsze firmy i Spółki - jak ELEKTROBUDOWA SA i IntraCOM.pl - też mogą ...

Jeżeli chcecie poznać więcej faktów i rozwiązań
z budowy strony internetowej raportu rocznego online,
to zapraszamy do kontaktu z doradcami
Agencji Interaktywnej IntraCOM.pl z Katowic.