Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Dedykowany system HR dla twojej firmy

Dedykowany system HR dla twojej firmy

19 SIE 2022

Z dumą prezentujemy nasz autorski system HR, który stworzyliśmy jako odpowiedź na indywidualne potrzeby klienta. Po pięciu latach funkcjonowania i trzech dużych rozbudowach możemy powiedzieć, że sprawdza się świetnie!

W tym artykule dowiesz się jakie rozwiązania zaimplementowane zostały w systemie InCRM i dlaczego tak bardzo ułatwiają funkcjonowanie firmy i działu HR. Może będą służyć również Twojej firmie?

Dlaczego dedykowany system HR tak świetnie się sprawdza

Każde wdrożenie systemu InCRM staramy się przeprowadzić tak, żeby efekt końcowy był jak najbardziej zbieżny z oczekiwaniami - taki “produkt szyty na miarę potrzeb”. Tak było i tym razem. Dzięki zastosowaniu modułów dostosowanych do indywidualnych potrzeb firmy, a także specyfiki jej działania w zakresie procesów rekrutacyjnych, stworzyliśmy system, który nie tylko przeniósł wiele działań w sferę wirtualną, ale także znacznie usprawnił zarówno procesy rekrutacyjne jak i działanie całego działu HR. W dalszej części opowiemy Ci o najprzydatniejszych i najciekawszych modułach, jakie stosujemy w systemie HR.

System HR na miarę oczekiwań

Praca w dziale HR wymaga wykonywania wielu operacji. Zaczynając od działań rekrutacyjnych, przez zarządzanie bazą kandydatów, na kwestiach prawnych kończąc. Dzięki naszemu systemowi InCRM HR wszystko znajduje się w jednym miejscu. Nie tylko przyspiesza to pracę, ale także znacznie ją ułatwia i systematyzuje. Przyczyniają się do tego m. in. moduły podstawowe: klienci, repozytorium kandydatów, projekty i oferty pracy.

Wszystko zaczyna się od klienta, czyli firmy poszukującej nowych pracowników

Dlatego też nie mogło zabraknąć modułu klienci, w którym możesz zarządzać jego zleceniami, przeglądać historię prowadzonych działań lub uzyskać dodatkowe informacje o specyficznych potrzebach rekrutacyjnych. Oprócz informacji o szczegółach takiego zlecenia, przechowywane są tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące prowadzonego procesu rekrutacyjnego, a także dane klienta potrzebne np. do wystawienia faktury. Dzięki temu wszystkie informacje i dokumenty znajdują się w jednym miejscu - zawsze pod ręką, a raczej myszką ;)
Wszystkie informacje udzielane są oczywiście zgodnie z nadanymi poziomami uprawnień oraz pełną rejestracją dostępu do poszczególnych danych i rejestrem ewentualnych zmian.

Czas zacząć rekrutację

W module projekty możesz powiązać wiele ofert pracy związanych z projektem realizowanym dla klienta. Zobaczysz tutaj listę osób, które złożyły aplikacje, a także bezpiecznie wyślesz wiadomości grupowe do wybranych osób. W tym module zdecydowaliśmy się również na rozwiązanie, które ułatwia współpracę przy dużych projektach rekrutacyjnych. Pewnie zastanawiasz się co to takiego? Wyobraź sobie kilku rekruterów chcących przystąpić do rozmów rekrutacyjnych i odwieczny dylemat… Jak podzielić się aplikującymi? Od teraz nie będzie to już problemem, ponieważ nasz autorski system InCRM HR zrobi to automatycznie. Dodatkowo zadbaliśmy o możliwość samodzielnego dodania kandydata przez Rekrutera, który nie został przydzielony z bazy podstawowej i pozyskano go z innych źródeł.

Jest oferta - potrzeba kandydata

Repozytorium kandydatów to moduł, w którym znajdują się wszyscy kandydaci, którzy odpowiedzieli na ofertę opublikowaną na stronie internetowej lub w innych bazach danych pozyskanych przez firmę HR. Znajdziesz tutaj m. in. CV, wszystkie wyrażone zgody, a także historię aplikacji i wysyłanych wiadomości. Ten moduł umożliwia również zarządzanie kontem kandydata na zintegrowanej z systemem HR stronie internetowej. Dodatkowo widoczna jest informacja czy dana osoba bierze udział w innym procesie rekrutacyjnym, co zapobiega ewentualnym problemom.
Wydajność bazy danych jest bardzo duża, co pozwala zgromadzić w jednym miejscu wielu kandydatów i ich dane, które będa niezbędne w prowadzonych procesach rekrutacyjnych. Elastyczność rozwiązania jest atutem naszego systemu HR.

Szerokie spektrum możliwości systemu HR

Moduł oferty pracy służy do publikowania ofert pracy powiązanych z systemem HR. Znajdziesz tutaj listę osób, które aplikowały na konkretne stanowisko, a także wygenerujesz plik pdf z daną ofertą pracy. Co istotne, to my opracujemy i zaimplementujemy indywidualny szablon graficzny do systemu, więc plik nie wymaga już żadnych poprawek. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że proces rekrutacyjny obejmuje zazwyczaj więcej niż jedną drogę pozyskiwania kandydatów. Dlatego ofertę pracy możesz zintegrować ze wszystkimi najpopularniejszymi portalami, co znacząco ułatwi zarządzanie procesem.

Nie samą rekrutacją żyje człowiek…

W naszym systemie InCRM HR oprócz modułów związanych z procesem rekrutacji stworzyliśmy dedykowany moduł wewnętrzny HR. Służy on do wewnętrznej komunikacji między pracownikami i opiera się na Intranecie. Zawiera wszystkie niezbędne dla pracowników informacje oraz dokumenty. Znajdują się tu między innymi informacje o urlopach, badaniach okresowych i premiach poszczególnych pracowników, a także oceny pracownicze czy zawarte umowy z Klientami oraz Kandydatami. Jednym zdaniem zaawansowane repozytorium plików połączone z profilem pracownika - pełna historia pracy oraz zarobków.

O innych funkcjonalnościach systemu HR słów kilka

Zaczniemy od najistotniejszej - wyszukiwarka to podstawa. W systemie InCRM dedykowanym dla HR zastosowaliśmy niezwykle zaawansowaną wyszukiwarkę z rozbudowanymi filtrami wyszukiwania kandydatów, którą poszczególni rekruterzy mogą dostosowywać do własnych preferencji. Ponadto zaimplementowany indeksator pozwala przeszukać kilkaset tysięcy rekordów w mniej niż sekundę. Poprzez takie rozwiązania znalezienie odpowiedniej osoby w bardzo dużym zbiorze danych jest niezwykle proste.
Zadbaliśmy o kompleksowe podejście do tematu rekrutacji, dlatego też w systemie zarówno zarezerwujesz salę do przeprowadzenia rozmów z kandydatami jak i wystawisz fakturę po zrealizowanym zleceniu. Ponadto masz możliwość generowania dedykowanych raportów związanych z przeprowadzonymi rekrutacjami oraz skutecznością poszczególnych rekruterów.
Oczywiście nasz system stworzyliśmy zgodnie z Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych. Zawiera on także wszystkie wymagane funkcjonalności odnośnie anonimizacji danych kandydatów.

W kolejnym artykule opowiemy ci o 2 stronie medalu systemu dla HR czyli o stronie internetowej dla kandydatów i klientów. A jeśli już teraz chcesz o coś zapytać - skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania w zakresie naszego systemu dla firm HR czyli dla firm pozyskujących kandydatów do pracy..