Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Raport Roczny online 2017 - podejście drugie

Raport Roczny online 2017 - podejście drugie

24 SIE 2018

Kolejny rok – kolejny raport

ELEKTROBUDOWA SA powierzyła nam kolejną realizację projektu raportu rocznego online – od niedawna można go już zobaczyć w Internecie pod adresem: https://raport2017.elektrobudowa.pl/pl.

Drugi Raport Roczny online ELEKTROBUDOWA SA stworzony we współpracy z Agencją Interaktywną IntraCOM.pl.

Korzystając z doświadczenia w budowie raportu online za rok 2016, do sprawy chcieliśmy podejść znacznie spokojniej. Wydawać by się mogło, że wiemy co nas czeka i nic nas nie zaskoczy… pójdzie jak z płatka. Okazało się jednak, że zeszłoroczne doświadczenie współpracy wpłynęło nie tylko na nas, ale także na naszego Klienta, który być może też zrobił się spokojniejszy ale także bardziej śmiały i świadomy w oczekiwaniach, a co za tym idzie poprzeczka nieco wzrosła.

Raport roczny online - wygląd

W pierwszej realizacji Raportu Rocznego 2016 ELEKTROBUDOWA SA wszyscy skupieni byli na zgodnościach, konkursie na najlepszy raport online, poprawności itp. ... jednak tak już w życiu bywa, że bardzo szybko przyzwyczajamy się gdy wszystko jest bardzo dobrze, w naturalny sposób zaczynamy traktować to jako standard i chcemy więcej. ELEKTROBUDOWA SA po naszym małym sukcesie zupełnie przestała się przejmować takimi detalami jak wytyczne czy konkursy (tym się zajmie IntraCOM) - zapragnęli jeszcze więcej i jeszcze lepiej… Wiedzieli czego chcą, a my wiedzieliśmy jak to zrobić - w taki oto sposób powstał Raport Roczny ELEKTROBUDOWA SA 2017.

Kilka ciekawszych rozwiązań, które zastosowaliśmy:

  • Strona typu one page – tylko strona główna zawiera: film startowy w tle, czytelną ale nienachalną nawigację - hamburger menu, list prezesa w wersji audio, niezwykle zgrabne przedstawienie spółki (ELEKTROBUDOWA SA w liczbach, sektory działalności oraz wyniki finansowe) oraz mocno rozbudowaną a zarazem bardzo czytelną stopkę.
  • Schowek – rewelacyjne rozwiązanie dla odwiedzających raport online, pozwala zapisać potrzebne informacje oraz wysłać je na podany adres e-mail po zakończeniu przeglądania strony.
  • Dane interaktywne – przedstawienie wybranych tabelarycznych danych finansowych w postaci interaktywnych wykresów.
  • Najważniejsze wydarzenia 2017 roku – przedstawione w postaci slidera
  • Wybrane kontrakty - przedstawienie kilku najważniejszych kontraktów z użyciem interaktywnych mapek.

Raport roczny online - wygląd

Projekt oczywiście w pełni responsywny, mocno graficzny oraz bardzo bogaty w interaktywne wykresy i schematy. Wszystkie tabele posiadają wyszukiwarki oraz umożliwiają pobranie ich w postaci plików w formacie xlsx. Treści przedstawione są w sposób pełny i wyczerpujący a przede wszystkim przejrzysty i przystępny dla każdego. Wszystko to dostępne jest w wersji językowej polskiej i angielskiej (1:1) - w każdym calu profesjonalnie.

Jak widać nie próżnowaliśmy… Bynajmniej nie narzekamy na nadmiar pracy nad projektem, raczej mamy nadzieję na nowe, jeszcze lepsze pomysły i jeszcze większe wyzwania w kolejnym roku.