Strona główna / Wiadomości / ecoexpress24.pl - Naturalny rozwój marki

ecoexpress24.pl - Naturalny rozwój marki

13 SIE 2018

Kolejne zmiany, tym razem związane z promocją marki w internecie! W połowie maja tego roku, wspólnie z naszym klientem rozpoczęliśmy planowanie organicznej kampanii reklamowej w wyszukiwarce wraz z jej realizacją dla innowacyjnego serwisu umożliwiającego zamawianie kontenerów na odpady budowlane online - ecoexpress24.pl

Maksymalne bezpieczeństwo i naturalna reklama

Jak informowaliśmy przez nasz profil IntraCOM.pl Agencja Interaktywna, w 2 kwartale 2018 roku, na zlecenie ogólnopolskiej firmy, uruchomiliśmy nowy serwis internetowy umożliwiający zamawianie kontenerów na odpady budowlane online, przez komputer, tablet czy też telefon.
Całość obsługi jest niezwykle intuicyjna, bo po zaledwie kilku kliknięciach możemy mieć kontener lub worek Big Bag pod domem lub mieszkaniem.

zamawianie kontenera na odpady budowlane nline

Nasz partner oczekując zdrowego i jakościowego zwiększenia rozpoznawalności marki ecoexpress24.pl dokonał wyboru naszej agencji jako promotora marki, dzięki czemu już po niespełna trzech miesiącach, kilkoma podstawowymi zabiegami SEO serwis szybuje ku wysokim pozycjom w wynikach wyszukiwarki Google.

pozycjonowanie marki w internecie - ecoexpress24.pl

Jakie działania pozycjonujące podjęliśmy?

Nasz Klient oczekiwał naturalnej reklamy dlatego kampanie podzieliliśmy na dwie kategorie, jedna dotycząca działań na stronie ecoexpress24.pl, druga to działania poza witryną czyli akcje promocyjne w internecie.

Co zrobiliśmy na stronie?

  • Wprowadziliśmy elementy rozszerzone tzw. RichSnippety.
  • Uruchomiliśmy szereg narzędzi wspomagających analizę ruchu na stronie.
  • Przystosowaliśmy automatyczną, osobną mapę witryny zarówno dla wyszukiwarek jak i użytkowników.
  • Przeanalizowaliśmy pełną semantykę kodu na każdym poziomie i nanieśliśmy kilka optymalizacji.
  • Sukcesywnie rozwijamy serwis internetowy od strony merytorycznej w oparciu o wcześniej wykonaną analizę potencjalnie generujących ruch słów kluczowych.
  • Po przeprowadzonej analizie ruchu dokonaliśmy poprawek w strukturze witryny, tak aby ułatwić nawigację.

Czy możemy zdradzić co robimy z promocją w internecie?

Przeważnie takie informacje pozostają tylko wewnątrz firmy, lecz tym razem wyjątkowo podzielimy się skrawkiem informacji!

  • Nasze działania poskutkowały publikacją treści promocyjnych w lokalnych serwisach informacyjnych min. dziennikwschodni.pl, di.com.pl, mojekatowice.pl czy telewizjaolsztyn.pl.
  • Rozpoczęliśmy promocję kontenerów w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych np. olx.pl, gumtree.pl czy sprzedajemy.pl oraz wielu, wielu innych,
  • Rozpoczęliśmy marketing rekomendacji poprzez budowę siatki wzajemnych powiązań.
  • Utworzyliśmy profesjonalną wizytówkę w mapach Google oraz w kilku innych najważniejszych agregatorach firm.

Jaki uzyskaliśmy efekt w tak krótkim czasie?

O szczegółach mówić nie możemy jednakże w przeliczeniu ruch organiczny wzrósł o całe 300% w stosunku do wartości początkowej, gdzie przed rozpoczęciem działań reklamowych ruch ten generował niecałe 3% całego ruchu w serwisie, a dziś już 18%, a to jeszcze nawet nie półmetek kampanii prowadzonej przez SEO IntraCOM.pl, która nie tylko zwiększa widoczność ale też realnie sprzedaje usługi naszego Klienta!

seo w internecie IntraCOM.pl

 

Jeżeli chcesz abyśmy zajęli się naturalnym pozycjonowaniem również dla Ciebie i Twojej firmy? Skontaktuj się z działem SEO i sprawdź co specjaliści IntraCOM.pl mogą Ci zaproponować!