Strona główna / Co zrobiliśmy / Aktualności / Nowa strona internetowa dla ZOZ Psie Pole zgodna z WCAG

Nowa strona internetowa dla ZOZ Psie Pole zgodna z WCAG

04 SIE 2023

Głównym celem zgodności z WCAG jest zapewnienie dostępności strony internetowej dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, takimi jak zaburzenia wzroku, słuchu, ruchu, czy też poznawczymi - ogólnie mówiąc zapewnienie dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami.

Dostęp do informacji medycznych bez ograniczeń

Dużo się mówi o WCAG a co to w faktycznie jest? WCAG, czyli Web Content Accessibility Guidelines, to zbiór wytycznych opracowanych przez World Wide Web Consortium (W3C), które mają właśnie na celu zapewnienie dostępności stron internetowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Polskie zespoły robocze również intensywnie pracują nad usprawnieniem dostępu dla osób ze specjalnymi potrzebami i obecnie obowiązującą wersją wytycznych w zakresie dostępności jest WCAG 2.1. Warto jednak wspomnieć, że wkrótce spodziewać się możemy wejścia w życie nowszej wersji wskazówek w zakresie zapewnienia dostępności.

Intuicyjny interfejs strony głównej

projekt strony medycznej

W projekcie strony głównej dla ZOZ Psie Pole zależało nam na stworzeniu przejrzystego interfejsu, dlatego ograniczyliśmy elementy graficzne do minimum. U góry strony użytkownik znajdzie najważniejsze informacje kontaktowe i zapozna się z najnowszymi informacjami o placówce. Nieco niżej znajdzie pełną ofertę poradni przedstawioną za pomocą “Piktogramów”, które pełnią nie tylko funkcję wizualną, ale również informacyjną. 

 Czy wiesz, że najskuteczniej odbieramy informacje, jeśli komunikat prezentowany jest zarówno w postaci tekstowej, jak i graficznej?

Tabela też może być dostępna

W bardzo dużym skrócie tabela dostępna cyfrowo to taka, którą prawidłowo odbiera czytnik ekranu. Aby taką tabelę stworzyć należy dodać odpowiednie znaczniki w kodzie HTML dla każdego wiersza tabeli. Brzmi pracochłonnie? Bez gotowego szablonu, faktycznie zajmuje to mnóstwo czasu… Na szczęście w naszym autorskim systemie zarządzania treścią - InCMS 10 - stworzyliśmy dostępne szablony tabel, które znacznie ułatwiają ich tworzenie.

Dzięki nowej stronie ZOZ Psie Pole zgodnej z wymaganiami w zakresie dostępności, Pacjenci mają pełny dostęp do informacji medycznych, niezależnie od swoich umiejętności czy ograniczeń. 

ZOZ Psie pole elementy strony

Kolejna realizacja strony medycznej zakończona sukcesem

Jeśli śledzisz nasze realizacje, pewnie zauważyłeś że nie jest to pierwsza strona internetowa dla przychodni medycznej (a jeśli nie, to o wcześniejszych możesz przeczytać klikając w wybraną nazwę: FamiliaMed, Leśna, Zdrowa Huta).

Jeśli Ty również potrzebujesz nowej strony dla swojej przychodni - zadzwoń do nas lub napisz maila ;)

ZOZ Psie pole element strony WWW