Strona główna / Co zrobiliśmy / Wybrane realizacje / Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

straz.gov.pl - wersje responsywne
www.straz.gov.pl

Strona Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej charakteryzuje się stonowanym i bardziej formalnym wyglądem dzięki szaro granatowej kolorystyce. Strona główna oprócz zwykłego menu składa się z dużego przewijanego slidera prezentującego wyróżnione aktualności. Oprócz zwykłych aktualności, pojawiają się również informacje nadesłane z kraju, które można sortować wg województwa.

Środek strony zostal przeznaczony na prezentacje dziennych animowanych statystyk z pracy straży pożarnej. Pokazują one ile w danym dniu było interwencji i akcji według kilku kategorii. Po kliknięciu następuje przekierowanie do bardziej szczegołówych statystyk, które są na bieżąco aktualizowane.

Niżej miejsce zajeły elementy multimedialne – galeria zdjęć, filmy zaciągne z oficjalnego kanału youtube oraz pliki dźwiękowe, które można odsłuchać z poziomu strony głównej.

Analogicznie do strony Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej została wykonana strona Obrony Cywilnej Kraju, która jest częścią tego samego projektu.